YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'lilerin dokunulmazlıkları kaldırılacak mı?
Savcılıklardan Meclis’e fezleke gelirse AK Parti iktidarları boyunca izlenen yöntemden farklı bir yöntem izlenmesi bekleniyor. HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması gündemde.
HDP'lilerin dokunulmazlıkları kaldırılacak mı?
30 Aralık 2015 / 07:50 Güncelleme: 30 Aralık 2015 / 08:10

Özerklik açıklamalarından sonra başta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olmak üzere, bazı HDP milletvekilleri hakkında soruşturma başlatılması, Meclis kulislerinde de HDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılacağı tahminini güçlendirdi.

Soruşturmanın ardından savcılıklardan Meclis’e fezleke gelirse AK Parti iktidarları boyunca izlenen yöntemden farklı bir yöntem izlenmesi bekleniyor. Anayasa-Adalet Karma Komisyonu’nun olası fezlekeleri TBMM Genel Kurulu’na sevk etmesi ihtimali güçlendi.

Bunun için yüksek bir çoğunluk gerekmediğinden AK Parti toplantı yeter sayısı olan 184’ü bulduğu anda genel kurulda istediği vekilin dokunulmazlığını kaldırabilecek güce sahip bulunuyor. MHP’nin de AK Parti’ye destek vermesi bekleniyor.

 

HABERTÜRK

HAİNLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
 // CAN ÜLKEM
Kesinlikle böyle insanların Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak kalmaları çok yanlış hem ülkemizi bölmek isteyeceksin hemde bırak meclise girmeyi T.C.kimliği taşıyacaksın.Terör suçları ve bunu destekleyenler kesinlikle en ağır cezayı almalı.Bir Ülkeye bundan daha fazla nasıl düşmanlık yapılabilir.Biz ALLAHIN izniyle bize kardeşce yaklaşanı hep bağrımıza bastık.Türkiyede kürt sorunu yoktur kardeşlik vardır bunun aksini söyleyenler bizi bölüp parçalamak isteyenlerdir.Siyaset vatanı bölmek isteyen...
30 Aralık 2015 Çarşamba 14:48
1
 // 1
çoktan gelmesi lazımdı. ..Ama babayiğit nerde .......
30 Aralık 2015 10:07
HEMEN
 // yiğit
Hiç durmadan hainler hakkında hemen gereği yapılmalıdır....
30 Aralık 2015 Çarşamba 10:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler