YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'liler bu habere çok bozulacak!
HDP'liler bu habere çok bozulacak!
13 Haziran 2016 15:34
Teröre destek veren ve vatandaşı mağdur eden belediyeler için yeni düzenleme geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki teröre destek veren belediye başkanlarının görevden alınacağını söyledi.

Teröre destek veren belediye başkanı ise görevinden alınacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Belediye Yasası içinde 2 madde üzerinde çalışıldığını belirterek önümüzdeki günlerde Meclis'e geleceğini bildirdi.

Özhaseki, "Ya torba yasa içerisinde gelir ya da Belediye Yasası içinde gelir. Birincisi görevini ihmal eden belediyelerle ilgili. İkincisi teröre destek veren belediyelerle ilgili. Görevini ihmal eden belediyeden kastımız şu; görevi bir beldeye bir mahalleye su götürmek veya çöpü kaldırmak. Bunu yapmıyorsa yeni hazırlanan taslakta Valilerimiz kendilerine bu durumu ihtar edecekler, tespit yapacaklar. Yapmazsa Valilik kendisi yapacak" dedi.

BUNUN AFFI OLMAZ

Terörün insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Özhaseki, şunları söyedi: "Burada yapılacak tek şey, teröre destek veren belediye başkanının görevinden alınmasıdır. Seçimle gelmiş gelmemiş, önemli değil. Görevden alınır. Yerine seçme ve seçilme yeterliliği olan birinin atanmasıdır. Burada vatandaş, bunlar gelsinler de teröre destek versinler diye seçmiyor. Belediye hizmetlerini yerine getirsinler diye seçiyor. Onlar ise teröre destek veriyorlar, bunun affı olmaz."

!
 // Hüsamettin
Vatan hainlikleri kesinleşenlerin vatandaşlıktan çıkarılması ve tüm mal varlıklarına el konulması elzemdir. ...
13 Haziran 2016 Pazartesi 18:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler