YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Yüksekdağ'dan iddialı sözler
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Biz AKP'nin kabusu, Türkiye halklarının yeni yaşam rüyasıyız" dedi.
HDP'li Yüksekdağ'dan iddialı sözler
14 Mayıs 2015 / 23:03 Güncelleme: 14 Mayıs 2015 / 23:07

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Uşak'ta düzenlediği mitinge katıldı.

Yüksekdağ, HDP milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına engel olunmaya çalışıldığını, seçim bürolarına yönelik saldırılar yapıldığını ileri sürdü.

Hükümetin seçim güvenliğini sağlamakta birinci derecede sorumlu olduğunu ifade eden Yüksekdağ, "Milletvekili adaylarımız özellikle batıda seçim çalışması yapamıyor. Bize saldıran yüreksizler sürüsüne teslim olmayacağız. Bunu herkes bilsin" ifadesini kullandı.

Ülke genelinde partisinin 56 seçim bürosuna yönelik saldırı gerçekleştirildiği, saldırıların örgütlü yapıldığı iddiasında bulunan Yüksekdağ, hükumetin seçim güvenliğini sağlamaktan uzak olduğunu, aksine saldırıları görmezden geldiğini söyledi.

AK Parti iktidarının ülkeyi yoksullaştırdığı, Türkiye'nin gelir dağılımını adaletsizleştirdiğini, iş kazaları ve işçi ölümleri, antidemokratik uygulamalarda öne çıktığı" görüşünü ileri süren Yüksekdağ, HDP'nin ülke genelinde oyunu artırdığını bildirdi.

"Şunu unutmayın nerede ırkçı, faşist, gözü dönmüş çeteler sokağa salındıysa bilin ki orada HDP vardır" diyen Yüksekdağ, HDP'nin Türkiye'nin bir gerçeği olduğunu, ülkenin her köşesine gittiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Biz AKP'nin kabusu, Türkiye halklarının yeni yaşam rüyasıyız. Bizi söküp atamayacaksınız, bizi yaşadığımız yerlerde asla ve asla mülteciye döndüremeyeceksiniz. Biz bu ülkenin öz sahipleriyiz. Çanakkale geçilmediyse biz geçirtmedik, bu ülkede büyük insanlık yaşıyorsa eğer hala biz yaşıyoruz diyedir. Batıda da her yerde de bu büyük insanlığı asla geriye götüremeyeceksiniz. Bize meydanları dar etmeye çalışanlar bize Türkiye'nin belli bölgelerini yasaklamaya çalışanlar karanlık içinde boğulacaklar." 

 

AA

Rüyaya bak2
 // kteoman
Yüksekova'dan sonra bir de Yüksekdağ çıktı....
15 Mayıs 2015 Cuma 11:20
Rüyaya bak
 // kteoman
Sen Türk halkını hiç tanımamışsın. Seni görünce kanalı bile değiştiriyorum....
15 Mayıs 2015 Cuma 11:18
ya bu kadın ne konuşuyor..
 // atiker
oldunuz güney doğuyu sorunlar yumağı haline getiren derin devletin işbirlikçi baronları neyse sizde osunuz sahadan onlar çekildi şimdi zulmün aynısını pkk ve hdp yapıyor meşru sayılabilecek bir tane işiniz icraatiniz varmı yok baskı zulüm haraç kesme suçsuz insanları sizi desteklemiyor diye öldürme oyunu kullandırmama kötülük adına ne varsa bunlarda hepsi mevcut şimdide paralel siyonist uşakları ile elele kolkola iğrenç bir yola girmiş gidiyor hedef batılı baronların isteklerini yerine getirmek....
15 Mayıs 2015 Cuma 10:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler