YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP’li vekiller yine terörist cenazesinde
Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen teröristin cenazesine HDP Diyarbakır milletvekilleri Feleknaz Uca ve Sibel Yiğitalp ile Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı da katıldı.
HDP’li vekiller yine terörist cenazesinde
23 Eylül 2016 / 15:36 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 15:43

Silopi'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen terör örgütü PKK mensubu Baran Kaval'ın cenazesi Diyarbakır'a getirildi.

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi morgundan alınan cenaze, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'na getirilerek, toprağa verildi.

Sık sık terör örgütü lehine sloganların atıldığı cenazeye, HDP Diyarbakır milletvekilleri Feleknaz Uca ve Sibel Yiğitalp ile Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı da katıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakır'da bugün terörist cenazesine katılan HDP milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı hakkında 2 ayrı suçtan soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bugün Diyarbakır'da terörist cenazesine katılan HDP milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturmanın, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet" ve “Terör örgütü propagandası" yapmak suçlamalarıyla başlatıldığı öğrenildi.

 

İHA

ne olacak tı ki
 // dede
teröristin cenazesine anca vatan haini ermeni dölü terörist katılır. bunların hepsi çakal sürüsü pislik derhal idam edilmeli...
24 Eylül 2016 Cumartesi 09:12
 // Vatan
Devlet uyuyor iyi uykular...
23 Eylül 2016 20:50
 // atak
bu leş cenazesine katılanlara kim şimdi bana normal vatandaş diyebilir,oradakiler de terörist değil mi...
23 Eylül 2016 19:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler