YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden skandal tehdit: "Çok sayıda insan ölür!"
HDP'li Milletvekili Selma Irmak, dokunulmazlıkların kaldırılmasını değerlendirerek, "Biz Meclis zeminini terk edersek çok sayıda insan yaşamını yitirecektir" dedi.
HDP'li vekilden skandal tehdit: "Çok sayıda insan ölür!"
22 Mayıs 2016 / 15:20 Güncelleme: 22 Mayıs 2016 / 20:00

Dokunulmazlık teklifinin Meclis’te kabul edilmesinin ardından HDP’lilerin tehditleri de iyice terörist üslubuna dönüştü. HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, "Biz meclis zeminini terk edersek çok sayıda insan yaşamını yitirecektir. Önünde sonunda yine müzakere ve diyalog ile sorunları çözeceğiz" dedi.

Amerikanın Sesi Radyosu Kürtçe servisine konuşan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili skandal açıklamalar yaptı. Milleti ‘ölümle’ tehdit eden Irmak şunları söyledi:

Biz meclis zemininde çalışmak ve burayı terk etmek istemiyoruz. Bu zemini terk edersek çok sayıda insan yaşamını yitirecektir. 

Önünde sonunda yine müzakere ve diyalog ile sorunları çözeceğiz. Kaç yıl geçerse geçsin yine sorun masada çözülecektir. Biz bu nedenle 10- 20 yıl kaybetmek ve binlerce insanın ölmesini istemiyoruz. Biz sonuna kadar meclis zemininde mücadele etmek istiyoruz. 

En büyük engel olarak HDP'yi görüyorlardı ve bu el koyma ile bunu aşıyorlar. CHP ve MHP onların bastonu oldular, onlarla yürüyecekler. 

Halkımız moralini bozmasın, biz moralsiz değiliz, bizim direniş alanımız sadece meclis değil, alanlardır. Halkımız yıllardır bu alanlarda onurlu bir yaşam için direniyor, biz onların temsilcileriyiz.

 // Ah
Lütfen yüzüne bir bakın bir gram insanlık varmı...
23 Mayıs 2016 11:03
 // Ferhat
IŞleri güçleri öldürmek siz varken de öluyor siz yokkende ölüyor insanlar kan emici yarasalar siz cebiniz doldurun garibanlariniz ölsün hain satilmislar...
23 Mayıs 2016 01:08
hamu yoğur
 // Gaziantepli hökkeş
Sen bu milletin tarihini iyi oku.Bu tehditleri sana yaptıranlar kadar sende suçlusun.Siyaset sana göre değil evine git hamur yoğur ekmek yap.
...
23 Mayıs 2016 Pazartesi 00:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler