YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden skandal ifadeler
PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının savaş uçakları tarafından bombalanmasına HDP'li vekilden skandal yorum geldi.
HDP'li vekilden skandal ifadeler
27 Temmuz 2015 / 08:45 Güncelleme: 27 Temmuz 2015 / 08:56

Türk jetlerinin terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının bombalanmasına ilişkin açıklama yapan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan skandal ifadeler kullandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki eylemde konuşan Zeydan, "PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu'yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar" dedi.

Haddini iyice aşan HDP'li Zeydan, Abdullah Öcalan’ın 3 yıl önce bir mektupla başlattığı barış ve çözüm sürecinin pravakasyonlarla bitirilmeye çalışıldığını söyledi. Kürt halkının birlikteliğini ve Türkiye demokrasi göçlerinin birlikteliğini hazmedemeyen Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 gün önce medya savunma alanlarını bombalayarak çözüm sürecini bitirdiğini öne sürerek şöyle konuştu:

"Kürt halkının onurlu evlatları, DAİŞ gibi vahşi terör örgütüne savaşırken adeta bunun intikamını alırcasına AKP hükümeti PKK’yı ve gerillayı bombalamıştır. PKK’nin YPG’nin DAİŞ’e verdiği zarar AKP hükümetinin zoruna gitmiştir. Kuzey Kürdistan'dan ve Türkiye’nin her yerinden bir kez daha haykırıyoruz size savaş yaptırmayacağız. Sizin savaş üzerinde yürüttüğünüz bu konsepti bundan önceki provokasyonlarınız bu halk nasıl boşa çıkarmışsa bundan sonrada bu halk sizin bu savaştaki ısrarınızı boşa çıkaracaktır. 7 Haziran da Türkiye demokrasi göçlerinin göstermiş olduğu iradeyi kabullenemiyorsunuz."

ZEYDAN: PKK, BARIŞ VE HALK HAREKETİDİR

PKK'nın halk hareketi olduğunu belirten Zeydan, "PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu'yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar. Ateşle oyunuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin Türkiye’de Sayın Abdullah Öcal’ın ve Kürt halk hareketinin sayesinde üç yıldır duran bir kardeş kanı var, kardeş kanının tekrardan dökülmesini isteyen AKP zihniyetine ve Erdoğan’nın tekçi zihniyetine Kürt halkı elbette karşı çıkacaktır" dedi.

Yargı mensubları neden harekete geçmiyor???!!!
 // Muhafız
Sırf bir şiir okuduğu için aylarca hapis yatmak zorunda bırakılan ve partisi kapatılmayla başbaşa kalan Recep Tayyip Erdoğan için elinden geleni ardına koyma yan yargı mensubları şimdi neden teröre açıktan destek veren bu parti için ve parti mensubları için kılını dahi kıpırdatmıyor? Acaba bu yargı mensubları paralel yapı mensublarımı, yoksa T.C.devletinin yargı mensubları mı? Eğer şayet T.C.devletinin yargı mensublarıysa bir an önce harekete geçip gereğini yapmak zorundadırlar...!!!...
28 Temmuz 2015 Salı 00:48
 // Erdal
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Temmuz 2015 21:18
Tarihte
 // uykucu
Buıgune kadar kurdugun bir devleti ya da bogdugun bir milleti soylesene......
27 Temmuz 2015 Pazartesi 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler