YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden SİHA tepkisi: Dehşete kapıldım
Nurettin Canikli, SİHA'ların hassas görüntü sistemlerini anlattı. Canikli'nin konuşmasının ardından söz alan HDP'li Filiz Kerestecioğlu, Canikli'ye tepki gösterdi.
HDP'li vekilden SİHA tepkisi: Dehşete kapıldım
15 Aralık 2017 / 10:14 Güncelleme: 15 Aralık 2017 / 10:21

Nurettin Canikli TBMM'de SİHA'larla ilgili bir soru üzerine SİHA'nın görüntü sisteminin hassaslığına vurgu yaptı. İzlediği bir operasyondan da örnek veren Canikli, SİHA'nın attığı bir füzenin, teröristin kafasına çarptığını ancak patlamadığını söyledi. Canikli'nin bu sözleri HDP'lileri kızdırdı.

"SİHA'NIN GÖRÜNTÜ SİSTEMİ HASSAS"

Canikli "Geliştirdiğimiz SİHA görüntü sistemleri son derece hassas, bizzat gördüm; yerdeki toplu iğneyi, 12 bin fitten tespit edecek kadar hassas görüntü sistemlerine sahip. Kara Kuvvetleri Komutanlığında yapılan canlı bir operasyona katıldım. Kandil'e yapılan Kara- Hava Kuvvetleriyle koordineli bir şekilde SİHA'ların da katıldığı bir operasyonu izledim. " diyerek gördüklerini şöyle anlattı:

TERÖRİSTİN KAFASINA ÇARPTI

"Biliyorsunuz Cirit füzeleri atılıyor. SİHA'lar Cirit füzelerini atıyor. O da yerli. Tabii bu mühimmatların yüzde yüzü patlamıyor, yüzde 95'i patlıyor ama. Bu çok yüksek bir oran. Benim izlediğim bir tanesinde de bir mühimmat patlamadı. Fakat teröristin kafasına çarptı. O kadar isabet oranı yüksek ki... Ben kendim izledim. O nedenle biz iddialıyız. Dünyanın en iyilerinden bir tanesiyiz."

"DEHŞETE KAPILDIM"

Canikli'nin konuşmasının ardından söz alan HDP'li Filiz Kerestecioğlu, tepki gösterdi:

"Gerçekten antimilitarist bir insan olarak bunun böyle heyecanla alkışlanması, savaş aletlerinin, ve silahların ne kadar iyi yapıldığının alkışlanması karşısında dehşete kapıldığımı ifade etmek için söz aldım."

 // Vatansever
Silahımız haini dehşete düşürmüş, elhamdülillah....
15 Aralık 2017 18:44
şimdi onlar düşünsün
 // hursit dilaver
VALLA O BİRİLERİNE DEYVERİN. O ROKET VE BOMBALAR ADRESE TESLİM GİDİYOR. SİZ NALLIYACAĞINIZ KİŞİNİN RESMİNİ YA DA VARSA TCSİNİ YAZIN BİLGİSAYARA, O FÜZE ONU ANINDA VURUP NALLIYOR.birilerinin uykusu kaçsın da magaralarda, bodrumlarda, köprü altlarında yatsın diye yazdım. oooh canıma değsin.şimdi onlar düşünsün.(KITALAR ARASI DA YAPIP DENEYECEĞİZ. MESELA TÜRKİYEDEN PANDİSPANYAYA BİR DENEME ATIŞI YAPALIM İSTERSENİZ. GÜZEL OLMAZ MI..bunu da zangoç efendi takımı düşünsün. hatta kuzey koreye de rica ederiz.bilirim, ''yahu senin hatırın kırılacağına bizim eşşeğin bacağı kırılsın ''der. eminim yani.....
15 Aralık 2017 Cuma 16:08
ÇOK İYİ OLUYOR.DÜŞMANDAN ÇOK HAİNİMİZ ZIRLIYOR
 // hursit dilaver
BELKİ 30 YIL oldu. ABD uzaydan baktığı dürbunlerle her hangi bir sokaktaki çocuğun göz rengini tesbit eder hale gelmişti.demek biz de o hale geldik. tayyip beyden allah razı olsun.biz hala AB ve natonun himmetine kalacaktık.ULAN TURKİYENİN BİR HAVA SAVUNMA SİSTEMİ YOK.SURİYEDE VAR, BU YÜZDEN.ABD SALDIRAMADI. IK MIK ETTİKÇE, AAA. NE GEREK VAR BİZ NATOYUZ SENİ KORURUZ dediklerinde minnet duyardık. HALA ÖYLE KAFALAR VAR TABİ.HAİN SÜRÜSÜ.. BUNLAR S400E BİLE KARŞILAR.NİYE ALIYORUZ.NAT0 BİZİ KORUR,DERDİNDELER.bakın 55 milyar petrol, LNG,LPG alıyoruz. bunu indirmek için nükleer lazım, HES lazım,boru hattı kirası lazım. güneş enerjisi ,rüzgar enerjisi sistemi lazım.AMA BU HAİN SÜRÜSÜ İSTEMİYOR....
15 Aralık 2017 Cuma 16:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler