YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden öldürülen PKK'lıya övgü
Adana'da 2 polisin şehit edildiği saldırıda ölü ele geçirilen PKK’lı teröristlerden Ali Baybariz'in cenazesi Viranşehir'de toprağa verildi.
HDP'li vekilden öldürülen PKK'lıya övgü
11 Ağustos 2015 / 09:07 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 12:24

Pozantı Emniyet Müdürlüğü’ne 31 Temmuz'da PKK'lılar tarafından düzenlenen polis memurları İsa İpek ve Serdar Kazar’ı şehit eden teröristlerden ölü ele geçirilen 2 PKK’lıdan Ali Baybariz’in cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak uzun araç konvoyuyla Şanlıurfa’nın Viranşehirİlçesi’ne getirildi.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan’ın da katıldığı cenaze töreninde Baybariz’in cenazesi, kılınan namazının ardından Belediye Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazenin toprağa verilmesi sırasında fenalaşan Baybariz’in annesi Hatun Baybariz’ı, HDP milletvekili Ziya Çalışkan teselli etmeye çalıştı.

Milletvekili Çalışkan, yıllardır akan kanın kendilerini daha da kenetleştirdiğini belirterek,

"Her toprağa verdiğimiz şehit, bizim için bir yemin, bir ant oldu. Yılardır bu mücadeleyi verirken; yalnız birileri bunu düşünemedi. Evet devlet, aynı devlet. 50 yıl, 100 yıl önceki devlet, aynı devlet. Yönetenler değişik, adı değişik olabilir; Kenan Evren olur, Tansu Çiller olur veya Atatürk olur bugün şunu anlayamadılar. Dünya bunu anlıyor ama bu devlet anlamamıştır, kabul etmemiştir. Bu günlerde yaşadığımız çatışma ve savaş bunu gösteriyor. Toprağa verdiğimiz her yiğidimiz ant olsun gençliğimiz kadınlarımız, bunu onur ve şeref yükü olarak taşıyacağız ve bu şehitlerimize laik olacağız" dedi.

Etiketler: , , ,
 // Rasim DUMAN
"Sehit" oyle mi ?!!! Bre herif-i naserif, bu milletin hazinesinden aldigin maas sana haram olsun. Kopek bile, kendisine ekmek veren eli isirmaz! Hangi hakkin mucadelesini yapiyorsunuz?! Ben de Kurdum, 27 sene sanli TSK'mizin uniformasini tasidim; bana bir defa bile "sen Kurtsun, geri dur bakalim" diyen olmadi. Bir de cenaze namazi kilmislar !!!...
11 Ağustos 2015 14:51
NE BU HAREKET :))))
 // Kara Murat
NEYİN ŞEHİDİ BU CENNEET FALANMI İNŞAA ETMİŞ BU HAİNLER...
11 Ağustos 2015 Salı 10:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler