YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden güvenlik güçlerine hadsiz sözler
Siirt'e gelen HDP'li bir grup milletvekili, HDP il binasına kadar yürümek istedi. Terör örgütü lehine sloganlar atan gruba polis müdahale etti. HDP'li vekil Başaran ise polise hadsiz sözler sarf etti.
HDP'li vekilden güvenlik güçlerine hadsiz sözler
22 Mayıs 2016 / 20:27 Güncelleme: 22 Mayıs 2016 / 20:29

Siirt'e gelen HDP Grup Başkanvekili Baluken, milletvekilleri Ertuğrul Kürkcü, Besime Konca, Ayşe Acar Başaran ve Demir Çelik ile DTK Eş Genel Başkanları Leyla Güven ve Hatip Dicle'nin bulunduğu kalabalık, Siirt Askerlik Şubesi önünden HDP il binasına kadar yürümek istedi.

Polisin izinsiz yürüyüşte slogan atılmaması ve yolun kapatılmaması ikazlarına rağmen, uyarıları dikkate almayan gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Müdahalenin ardından, HDP il binası önünde toplanan kalabalığı uyaran emniyet amiri, terör örgütü lehine slogan atılması durumunda bir kez daha gruba müdahale edileceğini belirtti.

Bunun üzerine, HDP Batman Milletvekili Başaran da "Sus konuşma, ben milletvekiliyim. Terbiyesiz." karşılığını verdi.

Daha sonra araya giren Güvenlik Şube Müdürü Volkan Şen ise Başaran'a, "Haddini bil, terbiyesiz diyemezsin" dedi.

HDP Milletvekili Konca da polise, "Siz bu halktan korkuyorsunuz" deyince bu kez polis amiri, "Senin neyinden korkacağım." yanıtını verdi.

Bu tartışmaların ardından, Siirt Belediyesi önünde açıklama yapan Baluken, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki anayasa değişikliğine, "Evet" oyu veren CHP'lilere tepki gösterdi.

ŞIMARTILMIŞ GÖZLER
 // Misafir & Misafir
Dokunulmazlıkları kaldırılmadı mı? Görevli memura haince katil hınçı ile bakışta ne oluyor. Bu cesareti dokunulmazlık zırhı kalkmışken görevliye mukavemet etmekten çekinmiyor. Valinin ve savcılığın emriyle derhal yaka paça an itibariyle merkeze alınmalıydı. Şımartılmış gözlere mim çekmenin zamanı gelmedi mi? ...
23 Mayıs 2016 Pazartesi 14:08
 // Boğaçhan
Bunların kin ve nefret dolu iğrenç suratlarına görmekten bıktık artık....
23 Mayıs 2016 09:40
Şaşkınlığın böylesi Yüzlerine vurur ifadesi
 // Vatansever
Teker teker dokunacaklar. Hem öyle böyle değil.Gerilmeleri bundan.Gerçeğin tokadı suratlarının ortasında şakladı aniden.Şimdi ağlaşma vakti....
22 Mayıs 2016 23:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler