YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekil öldürülen teröristlerin akıbetini sordu
HDP'li Gülser Yıldırım, operasyonlarda öldürülen teröristler hakkında Adalet Bakanı Bozdağ'dan bilgi istedi.
HDP'li vekil öldürülen teröristlerin akıbetini sordu
18 Nisan 2016 / 05:53 Güncelleme: 18 Nisan 2016 / 08:19

HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda öldürülen teröristler hakkında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a soru önergesi verdi.

225 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

HDP'li vekilin soru önergesinde şu ifadeler yer aldı;

Mardin Valiliği, Nusaybin’de devam eden sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak günlük basın bilgilendirmesi yapmaktadır. Valilik tarafından 14 Nisan 2016 günü yapılan açıklamada “saat 09.00 itibariyle, 225 terörist etkisiz hale getirilmiştir” ifadesine yer verilmiştir.

Bu bağlamda;

1.Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı süresince şimdiye kadar kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir? Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamanın kaynağı nedir?

2.Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı süresince hayatını kaybeden vatandaşların cenazeleri hangi illere sevk edilmiştir? Cenazelerin illere göre dağılımı nasıldır?

4.DNA aşamasında olan cenaze sayısı kaçtır? Bu cenazelerin illere göre dağılımı nasıldır? Kimlik tespiti yapılmadan defnedilen cenaze var mıdır? Sayısı kaçtır? Nereye defnedilmiştir?

 // Sinan76
Devletimiz belki yavaştır. Ama adil ve mert tir. Ben inanıyorum ki kimlik tesbiti yapılanı sahibine verir. kaydı olmayanları ne yapar bilemem ama HDP ki arkadaşların tekliflerini merak ediyorum....
18 Nisan 2016 15:50
Cözüm süreci
 // Orhan
Arkasdaslar Cözüm Süreci yeni bir update gördü.Yani bu kelime zamana uygun bir sekilde yenilendi.
Cözüm sizi ve sizin gibi (Vatani bölmeye kalkan,her yerde kaos olusturan, müslüman olmayan ve, ve ve, düsünenleri ortalikdan temizlemekdir!

Ve bunu gayet istikrarli bir sekilde sürdürüyoruz.
Daha iyi Cözüm bulunana kadar bununla idare edeceksiniz ;-)

Temizlige devam...
18 Nisan 2016 Pazartesi 14:45
heist
 // kazdağlı
soruya bak, vatandaş mı? ne vatandaşı! terörist.hatta tc kimliğine sahip olmayanlar da var, yabancılar ,bunlar da düşman olur tanımca.demek ki bir savaş bu.soruyu soran disiplin cezası almalı terörist demediği için...
18 Nisan 2016 Pazartesi 13:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler