YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Tuncel'e tokat gibi 'tokat' cezası
HDP'li Tuncel'e tokat gibi 'tokat' cezası
31 Mayıs 2016 14:50
HDP'li eski milletvekili Sebahat Tuncel, polis müdürüne tokat attığı gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

HDP eski milletvekili Sebahat Tuncel’e 2011 yılındaki Nevruz sırasında yapılan izinsiz yürüyüşe müdahale eden dönemin Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner’e tokat atıp, hakaret ettiği gerekçesiyle Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi’nce tazminata mahkûm edilmişti. 

Çetiner’in açtığı 25 bin liralık tazminat davasını kaybeden Tuncel’e, o dönem dokunulmazlığı olduğu için ceza davası açılamadı. Tuncel’in vekilliğinin sona ermesinin ardından Murat Çetiner ceza davasına başvurdu. Çetiner, Tuncel’in kendisine ‘şerefsiz’ diyerek hakaret ettiğini iddia etmişti.

1 YIL HAPSE ÇARPTIRILDI

Çetiner’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonunda Tuncel hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret’ suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Silopi Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Mahkeme Tuncel'i, ‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı.

PİŞMANLIK DUYMADIĞI İÇİN İNDİRİM YAPILMADI

Mahkeme Tuncel’in suçu alenen işlediği, haksız tahrik altında bulunmadığı, suçtan dolayı herhangi bir pişmanlık göstermediği ve tekrar işlemeyeceği hususunda bir kanaat oluşmadığı gerekçesiyle cezasında indirimde bulunmadı.

u_3090.jpg

ASİLİDE VEKİLİDE ÇOK ŞIMARMIŞLARDI ÇOOOK
 // KASTAMONULU
80 VEKİL ALDILARINDA SOKAKLARA ÇIKAMAZ OLMUŞTUK SOKAKLAR DAR GELİYORDU BAZI VATANDAŞLARA ÖYLEE SAVRULARAK YÜRÜYORLARDIKİ SOKAKLAR DAR GELİYORDU ADETA GELGELELİM ŞİMDİ SOKAKLAR ISSIS VE KARANLIKKK ÜŞÜDÜM ÜSTÜMÜ ÖRTSENE ANNEM ANNEM ANNEM ANNNECEİGİMMMM..............:)))))))...
31 Mayıs 2016 Salı 16:10
 // mustafa
Polisi kışkırtmak için yapilmış bir isyan hareketi idi. ceza az bile bence...
31 Mayıs 2016 15:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler