YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Sancar terörist taziyesine giden Tuğba Hezer'i savundu
HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Van Milletvekili Tuba Hezer'in Ankara'yı kana bulayıp, 29 vatandaşımızı şehit eden canlı bomba Abdülbaki Sömer'in taziye evine gitmesini savundu.
HDP'li Sancar terörist taziyesine giden Tuğba Hezer'i savundu
25 Şubat 2016 / 08:03 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 08:08

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara bombacısı Abdülbaki Sömer'in taziyesine katılmasıyla ilgili Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

İSLAM'DA YERİ VAR

Mithat Sancar, taziyenin İslam inancında yeri olduğunu ve bu taziyenin ölen teröristin yaşarken yaptıklarının onaylandığı anlamına gelmediğini, taziyedeki amacın ölenin ailesine başsağlığı dileklerinin iletilmesi olduğunu söyledi.

ONA DEĞİL AİLESİNE GİTTİ

Milletvekilleri Tuğba Hezer'in'de Abdülbaki Sömer'in eylemini onaylamadığını bunu onaylayan sözleri ima dahi etmediğini söyledi. Sancar Tuğba Hezer'in bu konjonktürde taziyeye gitmesinin doğru bir şey olmadığını ancak, taziyeye gitti diye teröristte ilan edilemeyeceğini söyledi.

IŞİD'Lİ CENAZESİNE TAZİYEYE GİDİLİR Mİ?

Ahmet Hakan, Sancar'a bir IŞİD canlı bombacısının cenazesine bir AK Partili milletvekilinin gitmesi durumunda ne düşünüleceğini nasıl bir tutum sergileyeceğini sordu. Sancar bu soru üzerini Ankara Gar'ındaki saldırıdan sonra Adıyamanlı bombacının evine bazı AK Partili milletvekillerinin gittiğini ima ederek, bunu sorgulamam da doğru olmaz diye partisinin tutumunu savundu.

 // Samsunlu
Deletin polisine askerine masum insanına kast edip öldüren kafirdir. Bunun cenaze namazı kılınmaz. Buna taziyeye gidilmez. Al sana fetva...
25 Şubat 2016 16:01
SURATINDA MEYMENET KALMAMIŞ
 // KASTAMONULU
İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞSIN PROF OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BİRDE TUTMUŞ İSLAMİ TERİMLERE SARILIYORSUN, İSLAMI REFERANS ALMAK İÇİN DAHA ÖNCE YERİNE GETİRMEN GEREKEN ŞARTLAR VAR!!!...
25 Şubat 2016 Perşembe 15:27
Dini alet etmeyin bari
 // Boğaçhan
Zırva tevil götürmez....
25 Şubat 2016 Perşembe 15:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler