YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Pervin Buldan: "Çiftetelli oynayacağım"
HDP'li Pervin Buldan: "Çiftetelli oynayacağım"
29 Mayıs 2015 23:45
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, barajı aşacaklarını ve 7 Haziran akşamı çiftetelli oynayacağını söyledi.

Antalya Kadın Koordinasyonu tarafından düzenlenen mitingde kadınlara konuşan Bulvan, “Eğer yüzde 10’u geçip barajı aşarsak ki bundan hiçbir şekilde şüphemiz yok, halaylar çekeceğiz, zeybekler oynayacağız, horonlar tepeceğiz, belki de çiftetelli oynayacağız. Ben hayatımda çiftetelli oynamadım ama 7 Haziran akşamı çiftetelli de oynayacağım” diye konuştu.

Miting için Aydın Kanza Parkı’nda toplanan kalabalık, ellerinde HDP flamalarıyla yürüyüşe geçti. Kürtçe sloganlar atan grup, sık sık HDP’nin seçim sloganı olan “Bizler meclise” dedi. Aydın Kanza, Teomanpaşa ve Atatürk Parkı güzerganı izleyen grubun önünde HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, HDP Antalya milletvekili adayları ile kol kola girerek yürüdü. Görme engelli HDP Antalya milletvekili adayı Gülkız Türk ise bir refakatçi ve beyaz bastonu ile yürüdü.

 

"Hiç oynamadım ama 7 Haziran akşamı çiftetelli oynayacağım"

Barajı aşacaklarını ve zaferin şimdiden kutladıklarını belirten Buldan, “Barajları hep birlikte aşacağız. Kadınların zaferi kutlu olsun. Halaylar çekeceğiz, zeybekler oynayacağız, horonlar tepeceğiz, belki de çiftetelli oynayacağız. Ben hayatımda çiftetelli oynamadım ama 7 Haziran akşamı çiftetelli de oynayacağım” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler