YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li o 5 isim şimdi yandı
HDP'li o 5 isim şimdi yandı
01 Ocak 2016 15:09
Sözde özerkliğin savunulduğu DTK toplantısında devlete kin kusan Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder'in dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı fezleke ile haftasonu Diyarbakır’daki DTK toplantısında konuşan HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP milletvekilleri Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder hakkında TCK’nın 302. Maddesi uyarınca “Devletin birliğini bozmak ve ülke bütünlüğünü bozmak” ve TCK 214. Maddesi kapsamında “suç işlemeye tahrik etmek” suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi.

TBMM’ye sunulması için Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekede, soruşturma yapılabilmesi için Demirtaş, Yüksekdağ, Önder, Kürkçü ve Irmak’ın dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Başsavcılık toplantıda konuşan DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, HDP eski milletvekilleri Sabahat Tuncel, Mülkiye Birtane ile DBP Eş bakanı Kamuran Yüksek ve ESP Genel Başkanı Sultan Ulusoy’u ise ifadeye çağıracak.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler