YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li milletvekili hendekleri savundu
HDP'li milletvekili hendekleri savundu
04 Aralık 2015 20:45
HDP Diyarbakır Milletvekili Pir Diyarbakır'da katıldığı yürüyüşte, "Kürdistan'da hendekler varsa canını, malını korumak için vardır" dedi.

Kürtler ile PKK'lıları ayırmadan konuşan,Diyarbakır için de Kürdistan tanımlamasında bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, "Kürdistan'da hendekler varsa canını, malını korumak için vardır. Kürtlerin toplumsal hafızası onlara hendek ve barikatları emrediyor. Ya kendini koruyacaksın, ya da ölüp gideceksin. Kürtler artık ölüp gitmeyecek, buradan Kürtler canını, malını koruyacak. Bunun içinde gerekirse hendek hazırlar, gerekirse barikat kuracak, gerekirse farklı bir şekilde direniş gösterirler" dedi.

PKK LEHİNE SLOGANLAR ATILDI

Protesto yürüyüşü sırasında PKK lehine sloganlar atılırken, 500 metre yürüdükten sonra Ofis Semti'nde güvenlik önlemi alan polis protestocuların önlerini kesti. Polis, valiliğe yürüyüşe izin verilmeyeceğini söylemesi üzerine grup, burada basın açıklaması yaptı.

P KKKKK MECLISDE
 // HAKKI MEMIS
AKLIM ERMIYOR TBMM CATISI ALTINDAKI VEKIL BOZUNTUSU ACIK ACIK KÜRDISTANI KURMAYA CALISIYOR BÖYLE HAINLERIN DERHAL MECLISDEN ATILIP YARGILANMASI GEREKIR YOSA DURUM KÖTÜYE GIDER....
05 Aralık 2015 Cumartesi 01:28
Beni sen saunamasin
 // kürd
Ben bir kürt olarak Asla hdp e temsil edemezde saki kürtlerin tamami bunlara destek veriyormus gibi açiklama yapiyorlar...
05 Aralık 2015 00:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler