YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Kaplan'dan Taner Yıldız'a: Yalancının tekisiniz!
HDP'li Kaplan'dan Taner Yıldız'a: Yalancının tekisiniz!
08 Temmuz 2014 18:49
HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Güneydoğu’da meydana gelen elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamalara cevap verdi.

HDP’li Kaplan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Güneydoğu'daki bazı illerde yapılan elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Kaplan, “Enerji Bakanı durmadan gerçekleri çarpıtıyor. Artık ‘yalancı’ diyeceğim direk. ‘Yüzde 80 kaçak var’ diyor. Dicle AŞ 5 ilde görev yapıyor ve bu kaçak tarımsal sulama elektrik borçlarıdır. Büyük çoğunluğu da Urfa’dadır ve AK Parti’lidir bu borçlular” şeklinde konuştu.

Enerji Bakanı Yıldız’dan Şırnak’ın borçlarını çıkarmasını istediğini kaydeden Kaplan, “İkide bir yalan söylüyorsunuz. Yalancının tekisiniz. En az borcu olan il Şırnak’tır” dedi.

Her gün elektriğin kesildiğini öne süren Kaplan, “Allah’tan korkun. Ramazan ayında Edison’un kemiklerini sızlatırcasına işkence yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Enerji Bakanı Yıldız’dan 81 ilin elektrik borcunu çıkarmasını isteyen Kaplan, Şırnak’ın Kayseri’deki bir fabrika kadar borcunun olmadığını savundu. Kaplan, “Yalan söylemeyi de sığdıramıyorum. Meclis’te bunun cevabını vereceğim” dedi.

Kaplan, cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın PKK’nın ve hiçbir siyasinin elektrik borçlarını ödemeyin diye bir talimatının olmadığını söyledi.

“Kendi yandaşlarının borçlarını kapatmak için vatandaşla oynamasınlar” diyen Kaplan, “Şırnak halkının çevre bilinci çok yüksektir. Oynarlarsa meydanlara çıkarız. Meydanlarda bunun hesabını sorarız” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler