YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li isimden itiraf gibi açıklama! Yunanistan'ın borcunu Türkiye ödesin
HDP'li vekil Ertuğrul Kürkçü Yunanistan'ın 1,6 milyar Avroluk borcunu Türkiye'nin üstlenmesini ya da sıfır faizli borç vermesini istedi.
HDP'li isimden itiraf gibi açıklama! Yunanistan'ın borcunu Türkiye ödesin
29 Haziran 2015 / 15:11 Güncelleme: 29 Haziran 2015 / 15:19

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Almanya, AB Merkez Bankası ve IMF'nin Yunanistan'ın değil, paranın çıkarını korumak için Syriza hükümetini baskı altına aldığını söyledi.

Bu yaklaşımın AB'nin ilkelerine ters olduğunu ifade eden Kürkçü, "Avrupa'nın Yunanistan'ın yardımına koşması ve Avrupa'yı kurtarması gerekir. Yunanistan'ın batmasıyla Avro ve Avrupa Birliği büyük çatlakla karşı karşıya kalacaktır" diye konuştu. 

Kürkçü, hükümeti Yunanistan'ın yanında yer almaya davet ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Yunanistan'ın ödemesi gereken 1,6 milyar Avroluk borcu Türkiye üstlenebilir. Zor zamanda komşusuna yapılabilecek en büyük yardım budur. Bunun karşılığında Yunan halkının dostluğunu, Ege Denizi'nin barış denizine dönme imkanı elde edecektir. Türkiye'nin 2013'te uluslararası kurumlara yaptığı insani yardım tutarı 1,9 milyar dolardır. Türkiye'nin kaynakları Yunanistan'a bu yardımı yapmaya kafidir. Sıfır faizli borç olarak da bu desteği Yunanistan'a sunabilir."

Yunanistan'ı ziyaret etmişti

Ertuğrul Kürkçü geçen hafta, 8.Uluslararası Direniş Festivali’ne katılmak üzere Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitmiş, ziyaretinin ikinci gününde SYRIZA üst düzey yetkilileriyle Yunan parlamentosunda bir araya gelmişti.

 

AA

Başka bi arzunuz efeem?
 // Abdullah
Emrin olur, sana terörist yetiştirsin bize de it dalaşı yapsın diye mi?...
29 Haziran 2015 Pazartesi 19:21
 // umut türk
Ertuğrul haklı ,bir PKK li olarak eski PKK destekçisi ne yardım talep ediyor. ErtErtuğrul allah insanlara düşünme gücü bahsetmis, sende düşünme kabiliyeti yok herhalde. Kandildeki köpeklere söylede biraz vergi topladılar yunan dostlarına. Hanı siz alisiksinizdir milleti soymaya....
29 Haziran 2015 17:36
kimin parasını
 // ync
ulan kimin parasını kime veriyorsun. pkk yı beslediği için mi bizim paraları vermek istiyorsun. 500 sene biz (Osmanlı) baktık, biR 500 yıl da ab baksın...sen git çiçeklerini sula. hadi canım hadi......
29 Haziran 2015 Pazartesi 17:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler