YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer yurtdışına kaçtı
HDP’li vekiller Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer’in, dokunulmazlıkların kaldırılması ihtimaline karşı Türkiye’yi terkettiği iddia edildi.
HDP'li Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer yurtdışına kaçtı
20 Mayıs 2016 / 08:43 Güncelleme: 20 Mayıs 2016 / 10:04

Rûdaw’a konuşan isminin açıklanmasını istemeyen HDP’li bir kaynak, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile Van Milletvekili Tuğba Hezer’in, dokunulmazlıkların kaldırılıp, gözaltına alınma ihtimaline karşı, dönmemek üzere Avrupa’ya geçtiğini söyledi.

Sarılyıldız hakkında Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na, oradan da Meclis'e gönderilen fezlekede, “aracıyla silah taşıdığı” iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması istenmişti.

Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren kişinin taziyesine giden Hezer hakkında da fezleke hazırlanmıştı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan fezlekede, Hezer'in taziye ziyarette "terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" suçlarını işlediği belirtilmişti.

1-20160520084521.jpg

2-908.jpg

FAYSAL SARIYILDIZ'DAN AÇIKLAMA

Kaçmadığını, İngiltere'de olduğunu söyleyen Sarıyıldız ise iddianın ardından şöyle konuştu. "Cizre'de yaşanan olayları anlatmak, Lordlar Kamarası'nda konuyu gündeme getirmek için İngiltere'ye geldim. Daha önceden belirlenmiş bir 10 günlük program. Kaçmadım.. 10 gün sonra Türkiye'ye döneceğim".

HDP SÖZCÜSÜ AYHAN BİLGEN: GRUP GÖREVLENDİRMESİ

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ise Hürriyet'in sorusu üzerine yaptığı açıklamada, “Arkadaşların, Türkiye’yi terk etme amaçlı gitmeleri söz konusu bile değil. Grubun görevlendirmesi ile yurtdışındalar. Programlarına dair ayrıntılı bilgi sahibi değilim. Ancak, Türkiye’yi terk etme amaçlı gitmeleri söz konusu değil. Grup, zaman zaman yurtdışı programlarda arkadaşları görevlendiriyor. Arkadaşlar da bu görevlendirme nedeni ile yurtdışında bulunuyorlar. Grup adına daha ayrıntılı açıklama yapılacaktır” dedi.

TBMM’de fezlekesi bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliği teklifinin ilk maddesi 350 oyla, ikinci maddesi ise 357 oyla kabul edilmişti.

Teklifin ikinci tur oylaması yarın (Cuma) yapılacak.

Değişikliğin referanduma gidilmeden kabul edilmesi için 367, referanduma gitmesi için ise en az 330 oy çıkması gerekiyor

 TBMM'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman dışında AK Parti'nin 316, CHP'nin 133, MHP'nin 40, HDP'nin ise 59 milletvekili bulunuyor. Bir milletvekili ise bağımsız.

...
 // Yahya RAMİ
Onların kaçacağı belli iken tedbir almayıp kaçmalarına göz yuman devlete ve hantal sistemine yazıklar olsun. Bu nasıl terörle mücadele, dağda 3000 TL maaşlı Uzman Er ve Erbaşlar öne sürülüp birer birer şehit olurken Milletin meclisinde milletvekili sıfatı ile teröre her türlü desteği veriyorlar fakat bu konuda sanki devletin eli kolu bağlı seyretmekle yetiniyor! Ne yapılmaya çalışıldığını vallahide billahide aklımız almıyor, anlayamıyoruz!!! ...
20 Mayıs 2016 Cuma 15:14
MAAŞLARI DERHAL İPTAL EDİLSİN
 // KASTAMONULU
BU HAİNLERE ZIRNIK KOKLATILMASIN EMEKLİ OLANLARI VARSA İPTAL EDİLSİN....
20 Mayıs 2016 Cuma 14:41
DÜŞÜNDÜRÜCÜ
 // Misafir & Misafir
Terör destekçileri onca güvenlik çemberinden bugün kaçabiliyorsa düşündürücü değil mi? Yarın kaçanların başımıza daha büyük belalar açacağı bilinmiyor mu? Dünyayı arkalarına alarak kulis yapacakları baş ağrıtacakları hesaplanamıyor mu? Bu nasıl sorumluluk. İşin içinde yol verenler olduğu anlaşılıyor. Şimdi kime güvenelim. Üzülmemek elde değil. Çok yazık. çooook......
20 Mayıs 2016 Cuma 13:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler