YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li bir Milli Savunma Bakanı Kandil'e operasyonlara karşı nasıl tavır alır?
HDP'li bir Milli Savunma Bakanı Kandil'e operasyonlara karşı nasıl tavır alır?
27 Ağustos 2015 07:10
HDP'li bir Milli Savunma Bakanı Kandile operasyonlara karşı nasıl tavır alır? Kanal A'da yayınlanan A Politik programına konuk olan Altan Tan o soruya cevap verdi.

İşte Altan Tan'ın o soruya verdiği cevap:

"Şimdi birincisi meşhur bir söz var. Faraziyeler üzerine konuşmak. Doğmayan çocuğa don biçmek doğru bir şey değil. Ki kaldı ki hepsini bize verseler çok güzel yönetiriz. Biz sadece Milli Savunma Bakanı ya da başka yerde bir şey olduğunda değil. Biz bu operasyonların tamamına karşıyız. Biz bu işin silahla çözülmek istenilmesine karşıyız. Neden karşıyız? Çünkü silahla bir şeyi çözemezsin. Sadece yok edersin, imha edersin. O her yok ediş ve her imha edişte size bir siyasal fatura olarak döner. Bizim genel siyasetimiz. İster Milli Savunma Bakanlığı'nda olalım ister Turizm Bakanlığı'nda olalım biz bu siyasi meselelerin savaşla bombayla çözülemeyeceğine inanıyoruz.

Çünkü Türkiye Dersim olaylarından bu yana bu bombalamaları, o günden bugüne içerdeli dağlarda bombalanmış, dışarıdaki dağlarda bombalanmış. Onun için biz bu şekle karşıyız. Yani silahların topyekün sustuğu siyasetin konuşulduğu bir ülkenin özlemi içerisindeyiz."

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler