YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP’li belediyelerden Kandil’e hazırlık kursu
HDP'li belediyelerin açtığı sözde etüt merkezleri PKK kadrosuna militan kazandırıyor. Derslerde terör örgütünün ideolojisi anlatılarak, propaganda yapılıyor.
HDP’li belediyelerden Kandil’e hazırlık kursu
22 Eylül 2015 / 09:06 Güncelleme: 22 Eylül 2015 / 09:15

Sırtını terör örgütüne dayadığını söylemekten çekinmeyen HDP'nin yeni bir oyunu daha ortaya çıktı. Doğu ve Güneydoğu illerinde HDP'li belediyeler sözde açtıkları Eğitim Destek Evi (EDEV)ile öğrencilere takviye ders eğitimi veriyor. Derslerin arasında PKK ideolojisi ve tarihi de var. Öğretmenler derslere terörist üniformasıyla çıkıyor.

50'YE YAKIN KAMP

Bölgede özellikle yaşları 14-18 arasında değişen ortaokul son sınıf ile lise öğrencilerine yönelik eğitim vereceği söylenen EDEV'lerde örgütsel ideolojik eğitim veriliyor. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına ulaşılarak onların bu sözde etüt merkezlerinde okuması sağlanıyor. Böylece örgütün hem şehir yapılanmasında eylemlerde kullanılacak hem de dağ kadrosuna eleman kazandırmak için çocukların beyinleri yıkanıyor.

SINAV VE TEOG BAHANE

Sözde gençleri üniversite ve TEOG'a hazırlayacak olan EDEV'lerde ana dersler ise adeta ikinci plana itiliyor. Öğrencilere sempatik görünmek ve onları saflarına çekmek isteyen HDP, bu sözde etüt merkezlerinde tiyatro, resim, spor, müzik gibi dersler de veriyor.

KAMPLARA YÖNLENDİRİYORLAR

İstihbarat raporlarına göre, 'Terör eylemlerine katılan YDGH üyelerinin büyük çoğunluğu aynı zamanda lise öğrencisi. Terör örgütünün yurt içi, Irak ve Suriye'deki kamplarında eğitim alıp liselere dönen terör eğitimli öğrenciler var' şeklinde yansıdı.

 

AKŞAM

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler