YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP’li belediye AK Partili adayın afişini indirdi
HDP’li belediye AK Partili adayın afişini indirdi
18 Ekim 2015 08:04
1 Kasım milletvekili seçimleri öncesi bir binanın dış cephesine asılan, AK Parti milletvekili adaylarıyla ilgili afişler, Batman Belediyesi zabıta ekipleri tarafından söküldü.

Alınan bilgiye göre, Cihan kavşağında bulunan bir binanın dış cephesine iki gün önce bir reklam şirketi tarafından AK Parti'li iki milletvekili adayının afişleri asılmıştı. Belediye ekipleri tarafından binanın bulunduğu yere vinç getirildi. Vincin merdiveni binanın dış cephesine yükseltilerek, asılı olan afişler ekipler tarafından 1 saat süren çalışmayla bulundukları yerden söküldü. Sökülen afişler reklam şirketi tarafından alındı.

ZABITA EKİPLERİ 'O BÖLGEDE REKLAM YASAĞI VAR' DEDİ

Batman Belediyesi zabıta ekipleri, binada asılı bulunan afişlerin, bölgede reklam yasağı olduğu için söküldüğünü söylediler.

ÖZDEMİR: "MADEM YASAK VARDI 7 HAZİRAN SEÇİM DÖNEMİNDE NİYE KALDIRILMADI?"

Afişlerin sökülmesini bir hazmedememe olarak değerlendiren AK Parti Batman Milletvekili ve milletvekili adayı Ziver Özdemir ise, "7 Haziran seçimlerinde de sözü edilen binanın dış cephesi kullanıldı. Madem yasak vardı belediye o dönemde niçin herhangi bir müdahalede bulunmadı" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler