YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li Baydemir'e tokat gibi cevap!
HDP'li Baydemir'e tokat gibi cevap!
23 Eylül 2017 18:33
HDP sözcüsü Osman Baydemir Suriye ve Irak tezkeresi toplantısında Meclis'te yaptığı konuşmada skandal sözler sarf etti. Baydemir'e ilk tepki TBMM Başkanı'ndan geldi.

HDP Grubu adına konuşan Osman Baydemir ise IKBY'nin yapacağı referandumu savundu. Baydemir, referandum için "Kürtlere anasının ak sütü gibi helal ve meşrudur" dedi.

SKANDAL SÖZLER

Baydemir, “AKP-MHP ve şer örgütlerinin yaptığı ittifak bu ülkeyi hiçbir zaman olmadığı kadar büyük badirelerle karşı karşıya getirmiştir. Bu tezkerelerin hiçbir aciliyeti yoktur. Niçin bu tezkere için Meclis toplanıyor. Çünkü, hükümet 3 yıldır, kutuplaştırma, çatışma ile iktidarını uzatma aracı haline getirmiştir” şeklinde konuştu.

SERT TEPKİ

Baydemir'in konuşmasının sonunda TBMM Başkanı İsmail Kahraman, sert bir üslupla "Töhmet altında bırakan beyanatlarınız var. Zabıtları inceleyeceğim. Şu anda tespit ettim. Bir tanesi 'AK Parti, MHP ve diğer şer odaklarıyla yapılan ittifak'. Burada şer odağı yok. Burada bölme, böldürme üzerine konuşulamaz. Hürriyet alabildiğine konuşma hakkı değildir. Çok ciddi ifadeleriniz var. Zaptı inceleyeceğim sonra sizden savunma isteyeceğim, özür dileteceğim" dedi. 

AK PARTİ'DEN TOKAT GİBİ CEVAP

Baydemir’in “Kürt düşmanlığı” ifadesi üzerine AK Parti adına Naci Bostancı söz aldı. Bostancı, “Bu ülkede Kürt düşmanı PKK’dır. Sürekli hakları birbirine kışkırtarak kan dökmektedir. PKK’lılar bu sürede en çok kimleri öldürdü, kendisine baş eğmeyen Kürtleri öldürdü. Bir kez olsun bunu kınadınız mı? Sizin sahip çıktığınız Kürtler, size destek veren Kürtlerdir” dedi.

Etiketler: , ,
İDAM İDAM İDAM
 // Yaşar
ha birde şu ceza kanunlarını sil baştan yenileyelim. adliye önlerinde yada başka bir yerde cinayet işleniyorsa hak yerini bulmadığı için. insanlar kendi haklarını kendileri arıyor. ★LÜTFEN ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜ, ÜLKE BEKASI İSTENİYORSA CEZA YASALARINA AYAR YAPILMALIDIR. LÜTFEN★...
24 Eylül 2017 01:24
boş boş kin nefret
 // Yaşar
Artık bu ülkede bir çok konuya, bir çok kişiye sinirlenmemek elde değil. kendini tutabilen çok büyük mükafaat almış demektir. şu onun bunun toplaması KIZIL TASMALI KUDURUK DOMUZ SÜRÜSÜ ÜYESİ meclis kürsüsünden bütün kinini nefretini kusuyor. Kürt hakları diye TASMA sahiplerinin isteklerini yapıyor ve birde bizim meclisimizde bizim paramızla. YILANI KUCAĞIMIZDA BESLİYORUZ. ★YETER ARTIK★....
24 Eylül 2017 01:18
köpek gibi
 // ismail kus
bu pkk,li köpek gibi havliyor.
bunlar milletvekili degil , halktan bir vatandas bile sayilmazlar.
cünkü bunlar pkk,li
cünkü bunlar millet ve insanlik düsmani.
...
24 Eylül 2017 Pazar 00:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler