YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li başkandan 'eşbaşkanlık' tepkisi
HDP'li başkandan 'eşbaşkanlık' tepkisi
06 Şubat 2015 08:58
Feshane'de sahneye çağırılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, 'Başkan Vekili' olarak anons edilince tepki gösterdi.

Eyüp Feshane'de düzenlenen "Mardin Tanıtım Günleri" bugün başladı. Tanıtım günlerinin açılışı için düzenlenen törene Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol da davet edildi. Akyol konuşma yapmak için kürsüye çağırılırken kendisinin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak tanıtılmasına tepki gösterdi.

Konuşmasının başında bir düzeltme yapmak istediğini söyleyen Akyol, " Bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Kürsüye davet edilirken ve ismim söylenirken Büyükşehir Başkan Vekili olarak tanıtıldım. Bu şekilde tanıtılmak kendi şahsım açısından değil ama biz seçilirken Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları olarak seçim tanıtımlarına çıktık. Bu şekilde seçildik. Bu bir kadın mücadelesi kazanımıdır. Bu hatanın düzeltilmesini istiyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi 8 ilçesiyle birlikte 'Eş Başkanlık' sistemiyle yönetilmektedir"dedi.

Akyol'un bu tepkisine rağmen konuşmasını bitirip yerine geçerken yine "Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili" olarak anons edildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler