YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li bakanlar istifa etti!
HDP'li bakanlar Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca istifa etti.
HDP'li bakanlar istifa etti!
22 Eylül 2015 / 16:05 Güncelleme: 22 Eylül 2015 / 17:07

Geçici Bakanlar Kurulu'nda yer alan 2 HDP'li Bakan olan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan istifa etti. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu iki bakanın istifasını kabul etti.

Bakanlıkları 25 gün sürdü

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 28 Ağustos'ta kurulan geçici Bakanlar Kurulu'nda yer alan HDP'li Bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın görev süresi sadece 25 gün oldu. 
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 28 Ağustos'ta kurulan geçici Bakanlar Kurulu'nda yer alan HDP'li Bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın görev süresi sadece 25 gün oldu. İki isim, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na istifalarını sundu. AB Bakanı olarak görev yürüten Ali Haydar Konca ile Kalkınma Bakanı olan Müslüm Doğan, Cizre'de güvenlik gerekçesiyle sokağa çıkma yasağının ilan edildiği dönemde Cizre'ye yürümüştü.

Konca, tehditkar açıklamalrda bulunmuştu

Konca'nın HDP'nin baraj altında kalmasına ilişkin yaptığı açıklamalar dikkat çekmişti. HDP'nin Türkiye'nin aydınlık geleceği olduğunu ileri süren Konca, "HDP'nin şu veya bu komplolarla barajın altına itilmesi tam aksine Türkiye'nin bölünmesini getirecektir. Bu riski hiç kimsenin alma şansı olamaz" iddiasında bulunmuştu.

İki bakanın istifa etmesinin ardından iki ismin yerine bağımsız bakanlar atanacak. 

 

 

 // mustafa
baraj üstünde kalınca terör bitecek diye ilüzyonistlik yaptınız.

katran kaynatmaya gerek yok. bunların Kürt menfeati için çalışmıyor. Kürtleri koparıp belirsiz bir cografya da emperyalistlerin kucağına itecekler....
22 Eylül 2015 19:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler