YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li bakandan Demirtaş'a şok!
HDP'li bakandan Demirtaş'a şok!
16 Eylül 2015 18:58
Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın aksine bayrak yürüyüşünün demokratik bir hak olduğunu belirtti.

Geçici hükümette Kalkınma Bakanlığı’nı üstlenen HDP İzmir milletvekili Müslüm Doğan, kentteki son ziyaretini EBSO’ya yaptı. Burada EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ile EBSO Meclis Başkanı Salih Esen’i, makamında ziyaret eden Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan çıkışta yaptığı açıklamada, "Demokratik bir tepki, öyle değerlendiririz. Demokrasinin içerisinde var olması gereken biri duruştur bu" diye konuştu.

"GÜVENLİK ALINARAK SEÇİM YAPILACAK"

Genel seçimler için de konuşan Bakan Doğan, "1 Kasım'da seçimin yapılamayabileceği yönünde kaygıların olduğu" sorusu üzerine, "Seçim yapılacaktır. Seçim güvenliği alınarak yapılacaktır" yanıtını verdi.

"7 HAZİRAN ÖNCESİNE DÖNMELİYİZ"

Doğan, Türkiye'nin yaşadığı terör sorunuyla ilgili şunları söyledi:

"Sanayicinin üreticinin güvenli bir ortam aradığını hepimiz biliyoruz. Ama bize de bir misyon biçtiklerini onur verici şekilde izledim. Gerçekten bizden bekledikleri var. Biz de bize biçtikleri bu misyonu en iyi şekilde yapacağımızdan hiç kuşkuları olmaması gerektiğini dile getirdik. Ülkemiz ortak bir vatanımız söz konusu. Bu ortak vatanımızda 7 Haziran öncesine dönmemiz gerektiği konusunda da hemfikir olduk. Barış içerisinde bir arada yaşama koşullarına herkesin katkı vermesi gerektiğini vurguladık. Çok verimli bir çalışma oldu" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler