YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den yeni sokağa çıkın çağrısı
HDP, Kobani için 1 Kasım'da düzenlenecek küresel eyleme destek çağrısı yaptı.
HDP'den yeni sokağa çıkın çağrısı
29 Ekim 2014 / 12:15 Güncelleme: 29 Ekim 2014 / 11:50

HDP'den yapılan açıklamada, dünya genelinde aralarında Nobel Barış Ödülü sahiplerinin de bulunduğu çok sayıda aydının Kobani için eylem çağrısı yaptığı belirtildi.

"Kobane halkının direnişi bu eylemle bütün dünya tarafından selamlanarak desteklenecek" denilen açıklamada, bu eyleme Türkiye'den de destek verilmesi istendi.

Açıklamada, "direnişin başından beri Kobane'ye desteğini sunan halklarımızı, 1 Kasım'da bir kez daha sokağa çıkarak küresel eyleme güç vermeye çağırıyoruz" ifadesini kullanıldı.

Çağrıya, HDP'nin yanı sıra DBP, HDK ve DTK'nın da destek verdiği bildirildi.


AA

 

Etiketler: , ,
Sizin gibi korkarların anladığı dil budur
 // Muhafız
Sizin gibiler sokağa çıkıp direniş göstereceğinize neden kobaniye gidip IŞİD e karşı mücadele etmiyorsunuz?, yoksa sizin gibi korkarların maçası yemiyormu?, adamlar binlerce kilometre yol gelip IŞİD e katılıyorlarda sizler neden burnunuzun dibindeki kobaniye gidip savaşamıyorsunuz?, ancak sizin gibi korkaklar sokaklardaki masum insanları hedef alırlar, yoksa cepheye gidip IŞİD e karşı savaşamazsınız, sizin gibilerin gerçek yüzü budur, sizler ancak sinsice sokaklardaki masum insanları hedef alırl...
30 Ekim 2014 Perşembe 18:22
...
 // Rızvan
Eğer bu hainlere geçen seferki gibi ses çıkarılmaz, yakıp yıkmalarına fırsat verilirse Ak Partiye bundan sonra benden oy falan yok......
29 Ekim 2014 17:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler