YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den Yalçın Akdoğan ve Arınç'a jet yanıt
HDP'den Yalçın Akdoğan ve Arınç'a jet yanıt
08 Haziran 2015 12:43
Yalçın Akdoğan'ın "HDP bundan sonra Çözüm Sürecinin ancak filmini yapar." sözlerine HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken'den cevap geldi.

Akdoğan'ın "HDP bundan sonra Çözüm Sürecinin ancak filmini yapar. Yani 'bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'barış barış'demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar" sözlerine HDP'den ilk tepki İdris Baluken'den geldi.

Baluken, Akdoğan'ın hangi sıfatla açıklama yaptığını bilmediklerini söyleyerek, "Yalçın Akdoğan bu açıklamaları hangi sıfatla yapıyor bilmiyoruz. Kendisinin şu anda bir yetkisi yok, hükümet yetkilisi de değil. Seçim dönemi boyunca bütün söylemleri mahkum edilmiş ve iflas etmiş bir politikacı. AKP'nin başarısızlığında gerçekten kendisinin antidemokratik söylemlerinin çok büyük katkısı oldu." dedi.

Arınç'ın "HDP, AK Parti'yi yok etmek için oluşturulmuş bir projedir" sözlerini de değerlendiren Baluken; "Hala bu noktada olmaları sandıktan çıkan sonuçlarla ilgili güçlü bir ders almadıklarını gösteriyor." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler