YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den tüm tekliflere hayır yanıtı!
Kobani'de Kürtler'in yaşadığı bölgenin işgale uğramasına hükümetin sessiz kaldığı bahane edilerek olaylar çıkarılmıştı. Hükümetten HDP'ye, TSK'nın Kobani'ye girmesi dahil birçok teklif yapıldığı ancak kabul görmediği ortaya çıktı.
HDP'den tüm tekliflere hayır yanıtı!
21 Ekim 2014 / 18:26 Güncelleme: 21 Ekim 2014 / 18:28

IŞİD'in Kobani'nin büyük bir bölümünü ele geçirmesinin ardından Türkiye'nin Kobani'nin işgaline kayıtsız kaldığı gerekçe edilerek şehirler ateşe verilmiş, dükkanlar yağmalanmıştı.

Yaklaşık 1 haftayı bulan olaylarda toplam 38 insanımız hayatını kaybederken 160 kişi de yaralanmıştı.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani'de IŞİD'in ilerleyişinin ardından Türkiye'de protesto hareketleri başlaması emrini vermiş ve çıkan olaylarda 38 kişi hayatını kaybetmişti.

Davutoğlu açıkladı: HDP'ye yapılan Kobani teklifleri

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün Akiller Heyeti ile yaptığı 11 saatlik toplantıda HDP yönetiminin hükümetin yaptığı hiçbir teklifi kabul etmediğini belirtti. Türkiye gazetesinden Yıldıray Oğur o toplantının detaylarını kaleme aldı.

İşte HDP'ye yapılan teklifler

Buna göre Kobani'ye TSK'nın girmesi teklifi bile HDP kanadına iletildi, ama teklif kabul görmedi. Ardından ÖSO'nun girmesi teklif edildi, o da kabul edilmedi. Sonra ise Türkiye üzerinden Kobani'ye geçiş, yardım ve koridor açılması bile masaya geldi. Ancak HDP buna da karşı çıktı. Ardından da çıkan olaylarda sokaklar ateşe verildi, 38 kişi öldü.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler