YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den tehdit dolu afiş
Van'da 'HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır' yazılı pankartla seçmen bir kez daha tehdit edildi.
HDP'den tehdit dolu afiş
22 Mayıs 2015 / 01:30 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 08:47

Van'da tepkilere neden olan çeşmelerden kan akan billboard afişleri daha unutulmamışken tehdit içeren bir pankart da Erciş ilçesinde asıldı.

1-929.jpg

Yeşilova Mahallesi'nin girişinde sözde Yeşilova Mahallesi sakinleri adına asılan pankart mahalleliler tarafından tepkiyle karşılandı.

"HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankartta tepki gösteren mahalle sakinleri, mahallede HDP'ye oy verenlerin olabileceğini, bunun da normal olduğunu ancak pankartın tüm mahalleli adına asılmasını kabul etmediklerini belirtti.

HDP'den 7 Haziran öncesi kanlı tehdit

Bu pankartın en başta mahallede oturanlara saygısızlık olduğunu ve açık tehdit içerdiğini belirten mahalle sakinleri, parti sözcülerinin 'kimseden tehditle oy almadıkları' yönündeki beyanlarını hatırlatarak, "Peki bu tehdit değil de nedir?" diye sordu.

Öte yandan pankarta tepki gösteren mahalle sakinlerinin, isimlerinin açıklanmasını istememesi de pankartın tehdit içerdiğini ortaya koydu.

Van merkezde de billboardlara çeşmelerden kan aktığı görülen resimlerin altına Kürtçe ve Türkçe olarak 'Önleminizi alın', 'Sahip çıkmazsanız uzak değil!', 'Nefessiz kalmayalım', 'Farkında mısın?' yazıları yazılarak halk tehdit edilmişti. Basında çıkan haberlerin ardından tehdit içerikli afişler mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler