YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den şok tehdit: Oy vermeyeni işten atarız
Seçim yaklaştıkça baraj korkusu iyice kuvvetlenen HDP'nin partiye mesafeli duran belediye işçilerini, "Oy vermeyeni işten atarız" diyerek tehdit ettiği öğrenildi.
HDP'den şok tehdit: Oy vermeyeni işten atarız
01 Haziran 2015 / 09:50 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 10:06

Seçimlere bir hafta kala Güneydoğu'dan şiddet haberleri gelmeye devam ediyor. Akşam'da yer alan habere göre, HDP'li belediyelerin de çalışanlarına, 'bize oy vermezseniz, işinizden' olursunuz' baskısı yaptığı ortaya çıktı.

Sürekli arıyorlar

Batman Belediyesi’nin işçi olarak çalıştığını ve HDP’li olmadığını belirten bir işçi kendilerine yönelik baskıyı anlattı. Güvenlik gerekçesiyle ismini vermek istemeyen belediye çalışanı şunları söyledi: “Telefonlarla sürekli bizi arıyorlar. HDP’nin seçim lokalindeki toplantıya katılın diye. HDP’li olmadığımızı bildikleri halde bunu yapıyorlar. Birim amirimi kastederek müdürün selamları olduğunu, lokale gelmem gerektiğini söylediler” diyor.

Baskılardan bunaldık

“Bizi psikolojik baskı altına alıyorlar. Bu durumdan şikâyetçiyiz. Bunaldık. Hibe ve yardım adı altında para da alınıyor."

 

AKŞAM

neden orda saz çalmıyorsun???!!!
 // Muhafız
Neden terörist abinle birlikte kandil'de saz çalmıyorsun???!!!Güneydoğu'da kürt halkına yapmaya hala devam ettiğin tehditleri türkülerle, sazlarla örteceğini mi sanıyorsun???!!!Artık bu Kürt halkı sizin tehditlerinize kulak asmıyor, çünkü sizler Kürt halkının asla tasvip etmediği eşcinselleri aday gösteriyor, bu yaptığınız yetmiyor birde camilere namaz kılmaya giden Kürt halkının diniyle, imanıyla, namazıyla utanmadan alay adiyorsunuz...!!! bu yaptıklarınızla insanların sabır taşını çatlatmayı...
01 Haziran 2015 Pazartesi 19:10
 // mustafa
asaletinizi koruyun. bunlara şimdi direnmezseniz daha da güçlenirler. o zaman gerçekten işinizden olursunuz. gün gelir onlara da hesap sorulur. merak etmeyin. seçim öncesi olduğu için devlet itinalı davranıyor. o da sadece şimdilik....
01 Haziran 2015 13:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler