YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den skandal Dağlıca açıklaması
HDP'den skandal Dağlıca açıklaması
07 Eylül 2015 16:10
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Cizre ve Dağlıca'’daki terör saldırılarının sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'’yi gösterirken, terör örgütü PKK’'ya yönelik tek bir söz bile edemedi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'’nin tarihine geçecek kanlı bir pazar günü yaşandığını belirten ve olayların sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti hükümetini gösteren İdris Baluken, çok sayıda güvenlik görevlisini ve vatandaşı katleden PKK’ya yönelik tek bir söz bile söyleyemedi.

Bölgede yaşananların Türkiye kamuoyundan gizlendiğini, Cizre’'de ve Dağlıca’'da neler yaşandığının bilinmediğini iddia eden Baluken, “"açıklama yapması gerekenler, acı gerçekleri kamuoyuna açıklamak yerine kutuplaştırma ve düşmanlaştırma üzerinden bu gündemleri adeta kamuoyundan saklamaya çalışıyor”" dedi.

Bir an evvel silahların susması gerektiğini söyleyen Baluken, “"Cumhurbaşkanı bütün sorumluluğu alması gereken yerde maalesef yangına benzinle gidecek büyük bir sorumsuzluk örneği göstermiştir. Yaptığı açıklamaların hiçbirisi bölgede yaşanan gerçekleri kamuoyuna açıklayacak nitelikte değildir. Dün televizyonda yaptığı açıklamadan hemen sonra Türkiye’'nin dört bir yanında toplumsal linç saldırıları devreye kondu. Erdoğan katıldığı televizyon programında açık bir şekilde partimizi ve bazı basın yayın organlarını hedef gösterdi”" dedi.

 

İHA

YAZIKLAR OLSUN SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNEN VATAN HAİNİ NAMUS SUZLARA
 // Kara Murat
KÜFÜR TEK MİLLET

PARALEL OLMUŞ HDP CHP OLMUŞ FARK YOK ...
07 Eylül 2015 Pazartesi 16:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler