YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den seçimlerde o partiyle ittifak
HDP'den seçimlerde o partiyle ittifak
22 Şubat 2015 15:44
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Emek Partisi (EMEP), 7 Haziran 2015'teki genel seçimlerde ittifak yapacak.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ ve EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, imzasıyla yapılan açıklamada, Türkiye'nin, tarihinin en kritik seçimlerine hazırlandığı, seçimleri kritik hale getiren nedenin, içinde bulunulan toplumsal ve siyasal koşullar olduğu savunuldu.

Mevcut Siyasi Partiler Yasası, Seçim Yasası ve yüzde 10 seçim barajı ile gerçekleşecek seçimlerin demokratik ölçütler açısından son derece zaaflı ve eksikli olduğu belirtilen açıklamada, AK Parti hükümetinin, Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Yasası'nda gerekli demokratik değişiklikleri yapmadığı, seçimlere giderken gündeme getirdiği 'İç Güvenlik Paketi'yle ülkeyi kaosa sürüklediği, bazı özgürlükler konusundaki engellerin kaldırılmadığı savunuldu.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Biz, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Emek Partisi (EMEP) olarak, bugüne kadar yürüttüğümüz ortak mücadele ve ittifak deneyimlerimizin birikimleri ile birlikte bu seçimlere ittifak yaparak gireceğiz. Birleşik Haziran Hareketi (BHH) ve bileşeni tüm partileri, emek ve demokrasiden yana tüm güçleri, demokratik bir Türkiye'yi birlikte kurmak için, halklarımızın önüne kurulan barajları yıkmak için HDP çatısı altında ortaklaşmaya çağırıyoruz."

Etiketler: , , ,
16:26
 // mustafa
ciddi ciddi parti olarak giriyorlar seçime. İnandiklari insanları yüz üstü bıraktular. Dağdan çocuğunu isteyen anneleri dövdüler. Gezi olaylarini gazladılar. Kobani olaylarını tezgahladılar.
bu durum da seçimi kazanmanın iki taktigi var. geçmişi bilmeyen yeni oy verecek gençleri kazanacaklar. ama o kadar kör genci nerede bulacaklar? 2. Silah zoru, baskı.

aslında iki durumda da kazanacaklarını sanmıyorum. zaten amacta bu,
Seçimi kaybedeceklerdir. Seçim sisteminin yanlış olduğunu ima ederek kendilerine meclis açacaklar.

meclise giremeyince chp de biraz sebeplenir diye umuyor olabilirler.

Yahu kaçtır, köşe yazısı gibi yorum yapıyorum. sayın site yönetimi üç bes kuruş neyse primİmi hesaplayın. bir gün uğrayınca dükkana ben elden alırım....
22 Şubat 2015 16:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler