YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den o röportaja jet yalanlama!
Selahattin Demirtaş'ın röportajda sözlerinin çarpıtıldığını aktardı.
HDP'den o röportaja jet yalanlama!
05 Ağustos 2015 / 15:30 Güncelleme: 05 Ağustos 2015 / 16:53

Financial Times'a röportaj veren Selahattin Demirtaş'ın PKK'nın misilleme taktiklerini "kirli" olarak nitelediği haberlerine HDP'den düzeltme geldi.

Gazetenin Ankara Muhabiri Alev Scott'un imzasını taşıyan ve BBC Türkçe'nin de aktardığı röportajda Demirtaş'ın Doğubayazıt'taki intihar saldırısı da dahil olmak üzere PKK'nın misilleme taktiklerini 'kirli' diye tanımladığı iddia edilmişti.

dm1-002.jpg

Demirtaş'ın PKK'nın misilleme taktiklerini 'kirli' olarak nitelendirdiği haberlerine HDP'den yalanlama geldi. HDP'den yapılan açıklamada "Sözleri hatalı aktaran gazeteciden düzeltme talep edilmiştir" denildi. Açıklama şöyle:

Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın sözlerini hatalı aktaran gazeteciden düzeltme talep edilmiştir.

Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın Financial Times röportajındaki ifadeleri şu şekildedir: "Ceylanpınar'da da uyuyan, yatağında gece uyuyan 2 polis katledildi, o da çok provokasyon kokan kirli bir eylemdi ve onu da büyük ihtimalle PKK'ye yakın kişilere yaptırdılar. Ve bir anda PKK'ye karşı büyük bir saldırı dalgası başladı.. Ayrıca röportajda geçen Doğubeyazıt olayı, röportajdan 3 gün sonra olmuştur.

İşte o röportaj..

Gazetenin Ankara Muhabiri Alev Scott'un imzasını taşıyan ve BBC Türkçe'nin aktardığı röportajda Demirtaş da, "Korkmadığımızı göstermek istiyoruz. Hiçbir zaman şiddet, terör ya da ırkçılığa destek vermedim. Konuşmalarımın hiçbirinde böyle bir şey bulamazlar. Baskı ve şantaja boyun eğmeyeceğiz" diyor.

'PKK'NIN MİSİLLEME TAKTİKLERİ KİRLİ'

"Ancak düşmanlıklar derinleşir, her gün yeni saldırılar ve karşı saldırılar olurken HDP'nin yıpranmaktan kaçınması daha da zorlaşacak.

HDP milletvekilleri 2012'den bu yana hapisteki PKK lideri Abdullah Öcalan'a mesaj götürüp getirdiler ve bu da partinin PKK'nın siyasi sözcüsü olduğu suçlamalarını beraberinde getirdi.

Ama Demirtaş bunu reddediyor ve Doğubayazıt'taki intihar saldırısı da dahil olmak üzere PKK'nın misilleme taktiklerini 'kirli' diye tanımlıyor." Demirtaş, "PKK'ya Türkiye'ye karşı savaşı durdurması çağrısı yaptık. Bu çağrıyı her gün tekrarlıyorum. İki taraf da ellerini tetikten çekmeli ve silahlar susmalı" diyor. Röportaj şöyle sona eriyor; "Ancak Demirtaş'ın barış sürecinin çökmesi nedeniyle kimi suçladığı açık. Demirtaş 'Erdoğan büyük bir korku ve paranoyayla yaşıyor ve ülke bunun bedelini savaşla ödüyor. Biz barışa bağlıyız' diyor.

 // mustafa
hdp tehdit ile oy almıştır.
insanlar neden oy verdi?
can tehlikesi var diye mi?
barajı geçtiler gene van tehlikesi var.

şeytan bazen insani zalimle korkutuyor. hem de en doğru ifadeler ile.
iyide barajı geçmeseler gene aynı şeyi yapacaklardı.
ancak insanlar bilemeyecekti.
o zaman şu propaganda yapılırdı.
"barajı geçselerdi saldırılar olmazdı"
artık biliyoruz. zalim zalimdir.
ister barajda, isterse altt...
05 Ağustos 2015 17:37
BUNLARIN TAMAMI PİSİKLOJİK VAKA
 // Kara Murat
YAHU SEÇİMLERDE SİZ KAPI KAPI DOLAŞIP MİLLETİ TEHDİT

ETMEDİNİZMİ,HANGİ BARIŞ YOK BARIŞ MANÇO İSE O HAKKIN

RAHMETİNE KAVUŞTU..........
05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler