YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den MHP'li Meral Akşener'e övgü!
HDP'den MHP'li Meral Akşener'e övgü!
14 Mart 2015 08:45
TBMM Başkanvekili Meral Akşener, 24. Dönem'de son kez yönettiği birleşimde milletvekillerine veda etti.

TBMM Genel Kurulu, Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, 5 Nisan'a  kadar çalışma kararı alındığını hatırlatarak, "Bugün sizlerle son günüm. 4 yıl  beraber Meclis'te mesai yaptık. Siyasi partilerin grup başkanvekillerine ve bütün  milletvekillerine teşekkür ediyorum. Çok güzel hatıralar biriktirdik, acı tatlı 4  yıl geçirdik. Şimdi seçime gidiliyor. Gidiş var dönmemek var, dönüp bulmamak var.  Yarına çıkacağımızı Allah biliyor. Varsa hakkım helal ediyorum, sizden de  hakkınızı helal etmenizi istiyorum" dedi. 

Sözleri alkışlarla karşılanan Akşener,  diğer Meclis Başkanvekillerine  de teşekkür etti. "Güzel bir 4 yıl geçirdik, kendi adıma..." diyen Akşener, 5  Nisan'a kadar kendisinin görevi olmadığını, diğer grup başkanvekillerinin görev  yapacağını söyledi. 

Örnek oldunuz, yine görmek isteriz
 

Öte yandan bazı milletvekilleri de Akşener'e teşekkür ederek kendisini  yeniden Meclis'te görmek istediklerini ifade etti. HDP Grup Başkanvekili Pervin  Buldan, "Tarafsız ve bağımsız duruşunuzdan büyük güç aldığınızı, bu tutumunuzla  örnek başkanvekili olduğunuzu gösterdiniz. Sizinle çalışmak bize güç vermiştir.  Önümüzdeki dönem sizi tekrar burada görmek istiyoruz" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler