YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den kritik hamle! PKK'ya ateşkes önerisinde bulunmayacağız
HDP, 11 Eylül'deki Meclis Grup Toplantısı'nı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yapma kararı aldı
HDP'den kritik hamle! PKK'ya ateşkes önerisinde bulunmayacağız
04 Eylül 2015 / 18:01 Güncelleme: 04 Eylül 2015 / 18:04

HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, "HDP'nin, PKK ile temas kurarak ateşkes ilan etmesini ve olmaz ise meşru savunma çizgisine çekilmesi önerisini gündemine alacağı" haberlerini yalanlayarak, bunun spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi.

Baluken, HDP olarak 11 Eylül'deki grup toplantısını Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yapacaklarını belirterek, "Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimzin katılacağı grup toplantısını halkımız ile birlikte yapacağız. Cizre'de halkımızın üzerinde yoğun baskı, savaş ve saldırı var. Bunu kamuoyu ile paylaşmak ve OHAL durumunun getirdiği politik zemin olduğunu göstermek istiyoruz. Halkımız ile birlikte yürüttüğümüz mücadeleyi görünür kılmak, halkımızın yalnız olmadığı göstermek ve aktif destek çağrısı yapmak istiyoruz"diye konuştu.

Baluken, grup toplantısından sonra ise HDP'nin Eş Genel Başkanları başkanlığında oluşturulacak iki heyetin son günlerde, çatışma, saldırı ve olayların yoğunlukta olduğu yerleşim yerlerinde 3-4 gün sürecek bir inceleme yapacaklarını da söyledi.

DHA

YAKINDIR BİZDE ORDA OLACAGIZ
 // Kara Murat
30 YILDIR AT KOŞTURDUGUNUZ O TOPRAKLAR BENİM!!!!...
04 Eylül 2015 Cuma 18:20
sizi
 // sapina kadar turk
Ermeniler gibi sizinde sonunuz gelecek...
04 Eylül 2015 18:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler