YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP’den işçilere 6 bin lira maaş!
HDP’li belediyelere giden kaynağın yüzde 90’ı personel maaşı adı altında örgüte aktarılıyor, 6 bin TL maaş verdikleri sözleşmeli işçiler bile var!
HDP’den işçilere 6 bin lira maaş!
21 Şubat 2016 / 11:33 Güncelleme: 21 Şubat 2016 / 15:54

Devletin vatandaşa hizmet etmesi için gönderdiği kaynağı personel gideri adı altında terör örgütüne aktaran HDP’li belediye personeli hakkında hızla idari ve adli işlem başlatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi milletvekilleri ile yaptığı görüşmede, bazı HDP’li belediyelerin terör örgütüne yönelik destekleri gündeme geldi.

Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı “Devletin kaynakları bu belediyelerdeki personel aracılığı ile örgüte gidiyor. Bu konuda gereken önlemlerin alınmasını istedim. Bu kapsamda bir Başbakanlık genelgesi yayınlandı, Teftiş Kurulu da harekete geçiyor. Belediyelerde çalışan taşeron işçiler dahil örgütle bağı olan personelle ilgili derhal işlem başlatılacak” dedi.

PERSONELE İNCELEME

Erdoğan’ın vurgu yaptığı Başbakanlık genelgesinde, terör örgütleri ile ilişki kuran veya eylem birliği içerisinde olan, bu örgüt ve yapıların emir ve talimatlarıyla hareket eden, yardım eden, kamu imkan ve kaynaklarını kullanan veya kullandıran, bu örgütlerin propagandasını yapan kamu çalışanlarının ivedilikle adli mercilere bildirileceği kaydedilmişti.

Genelgede ayrıca, belirtilen hususların personel çalışmasına dayalı hizmet alımı ihalesiyle istihdam edilen personel hakkında da ilgili mevzuat çerçevesinde titizlikle uygulanacağı ifade edilmişti.

ÖZHASEKİ: BU BİR İHANET!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Güneydoğu’daki bazı belediyelerin; PKK’ya personel, kaynak, iş makinesi ile her türlü desteği verdiğine dikkat çekti. Özhaseki, “Bu belediyeler arasında taşeron işçiler de dahil olmak üzere gelirlerinin yüzde 90’ını personel harcamalarına ayıranlar var. AK Parti’nin kazanacağı anlaşılan yerlerde 3 yıllık sözleşmelerle bir işçiye 6 bin lira üzerinde maaş anlaşması yapan HDP’li isimler var. İşe alım mülakatlarında, ‘Dağda kimin var? Bir bedel ödedin mi?’ tarzında soru soran ve ona göre işçi alımı yapan ihanet şebekeleri var. Her şeyi biliyoruz. Her ihanetten haberdarız. Hepsinin tek tek hesabını soracağız” dedi.
Erdoğan: Havyar bile isterlerse gönderin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Partililerin görüşmesinde Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçlerine yönelik ilginç bir diyalog yaşandı. Bir milletvekili Cizre’deki bir taburdan gelen ‘kumanya’ isteklerini gündeme getirince, Erdoğan anında gerekli talimatları vererek taleplerinin karşılanmasını istedi. Erdoğan, “Ne istiyorlarsa gönderilecek. Hiçbir eksikleri olmamalı. Hatta havyar bile isterlerse gönderin” dedi.

Maaşların yarısı PKK’ya mı gidiyor?

Gazetemizin 23 Aralık 2011 tarihli nüshasında terör örgütü PKK’nın belediyelere çullandığını yazmış; işçi, sözleşmeli ve memurların maaşlarının yarısının PKK’ya gittiğini ortaya çıkarmıştık. PKK’nın istediği “maaşın yarısı” talebine ilk olumlu cevabı ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi vermişti. Sözleşmeli işçiye 6 bin lira maaş verilmesi “Belediyelerdeki eski düzen devam ediyor mu? Maaşların yarısı yine örgüt için mi kesiliyor?” sorularını akıllara getirdi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // Fenerli
Bu adi hırsiz pkklılara haddini bildirecek yokmu...
21 Şubat 2016 19:20
 // Uyan artık
Soruşturma yapıp bu adamları hapise atıp yedikleri paraları tekrar ödemeleri lazım....
21 Şubat 2016 18:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler