YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den Genelkurmay'a jet yanıt!
HDP "Askerin siyasete dahil olması" konusunda meclis araştırması istedi.
HDP'den Genelkurmay'a jet yanıt!
23 Mart 2015 / 15:18 Güncelleme: 23 Mart 2015 / 15:19

Genelkurmay tarafından yapılan yazılı açıklamada, Abdullah Öcalan'ın 21 Mart'ta Diyarbakır'daki nevruz mitinginde okunan mektubunda yer alan "Eşme Ruhu"sözlerinin TSK ile PYD arasında işbirliğine işaret ettiği yorumlarına çok sert tepki gösterdi. HDP'den ise yanıt gecikmedi. HDP "Askerin siyasete dahil olması" konusunda meclis araştırması istedi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Türkiye’de asker-siyaset ilişkisinin yeniden düzenlenerek bu hususta demokratik bir rejimin gereklerinin yapılması ve askerin siyasete dâhil olmasının önüne geçilmesi amacıyla Anayasa’nın 98’inci İç Tüzüğün 104’üncü ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve teklif ederiz.

köprü geçildi galiba...
 // Ömer
Asgari ücretle geçinmeye çalışanların çoğunlukta olduğu bir ortamda ,Nasıl olsa fukara edebiyatı ile özlük hakkı adı altında almak istediğini de aldı Bülent ABİ artık Beyaz Kürt ve paralel savunuculara atış serbest.Sonuçta ZAMAN "dönemesel" Müslüman ve Demokratlık zamanı.Zamana ve mekana göre davranış içerisine giren smzde Müslüman görünenler,demokrat görünenler,Atatürkçü görünen riyakarlar Özellikle din adına hizmet adına BİR yerlere hizmet eden hainler oldukça bu ülkede daha çok çalışmalı......
23 Mart 2015 Pazartesi 15:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler