YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya: 'Sakalını kes gel'
HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, yemin töreni ardından açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca'ya göndermede bulundu.
HDP'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya: 'Sakalını kes gel'
29 Haziran 2015 / 00:48 Güncelleme: 29 Haziran 2015 / 12:15

Aslan, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ün yemin töreni sonrasında vatan hainlerinin yemininin kabul görmeyeceği şeklindeki gazetesindeki köşesinde yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak değerlendirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca'yı siyasete davet etti

Aslan, “Yani bir din adamının dine uygun hareket etmesi, hüsnü zan etmesi gerekirken kendisi din adamına yakışmayacak tarzda konuşmalar sergilemiştir. Eğer ki din kisvesi altında bunu yapıyorsa yazıklar olsun. Ama siyasete meraklıysa sarığını, cübbesini bir tarafa bıraksın, sakalını kessin buyursun gelsin mecliste namusu ve şerefi üzerine kendisi ant içsin. Herkeste şeref vardır. Bizde de kendisinde de şeref vardır. Kendisine hakaret etmeyiz. Hele hele din adına çıkıp kitlelere seslenen insana asla hakaret etmeyiz. Gelecek dönem Cübbeli Ahmet Hoca'yı meclise bekliyoruz. Gelsin namus ve şeref sözü versin. Biz onu alkışlarız. Ancak Cübbeli Ahmet Hoca'nın bir an önce tövbe edip, Allah'a yalvarması ve kullardan helallik dilemesi gerekir“ dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yemin töreninde 'Büyük Türk milleti' yerine 'Büyük Türkiye milleti' deyince yeminini tekrarlamak zorunda kalan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Türkiye milletinin bütünleştirici bir ifade olduğunu söyledi.

 // Abdullah
HDP de şerefine noktası yok ayrıca din adamının ne işi var mecliste bekleyin Allah-u Teala dizide rezil edecek şerefsizler...
16 Ağustos 2016 23:06
 // ali veli
Hdp şereften bahsedemez....
15 Temmuz 2015 09:01
 // vatan
Yav 25 yil caliştin serefimle emekli oldum maasim yetmiyo 1 yilda emekli oluyorlar hemde vatana ihanetle oyle uzuluyorum sormayin...
29 Haziran 2015 17:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler