YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den CHP’ye şok suçlama
HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşanan olayların arkasında CHP’nin olduğuna ilişkin bir yaklaşım olduğunu belirterek, "CHP direkt vardır, demiyoruz ama onun da tabanının içinde olduğu bir gerçeği ifade ediyoruz" dedi.
HDP'den CHP’ye şok suçlama
13 Mart 2014 / 19:07 Güncelleme: 13 Mart 2014 / 19:12

HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Antalya’da demokratik kitle örgütleri, yöre dernekleri ve gazetecilerle bir araya geldi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşanan olaylarla ilgili CHP’den genel başkan düzeyinde kınamanın geldiğini belirten Sebahat Tuncel, "Fakat ilçede dün bir bildiri yayınlandı ve aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de bulunduğu 10 kurumun imzasının bulunduğu metinde CHP’nin saldırının arkasında olduğuna ilişkin bir yaklaşım var. Fethiye’de bu kadar toplumsal muhalefet olana kadar da CHP ses çıkarmadı. Urla’da da yaşadık. CHP direkt vardır, demiyoruz ama onun da tabanının içinde olduğu bir gerçeği ifade ediyoruz. Fethiye’deki tabelamız asılacak. O tabelayı kim indirdiyse gelip asacak" dedi.

Berkin'in ölümü

Dün Türkiye’nin çok acı bir gün yaşadığını hatırlatan Tuncel, "Bir hastane yatağında Okmeydanı’nda 15’ine giren Berkin Elvan 16 kiloya düşerek yaşamını yitirdi. Mesele sadece Berkin’in cenaze törenine katılmak değildi. Berkin Elvan’ın cenazesinde bir araya gelenler hukuksuzluğa, adaletsizliğe ’hayır’ dedi fakat hukuksuzluğa, adaletsizliğe, polis ve devlet şiddetini protesto etmek için sokağa çıkanlar yeniden devlet şiddetiyle karşı karşıya kaldı" diye konuştu.

Toplantıda yer alan HDP Fethiye Eş Belediye Başkan Adayı Hasan Kal ise saldırının gerçekleştiği pazar günü planladıkları HDP ilçe binasının açılışını yapmış olsalardı ikinci bir Sivas Katliamı’nın yaşanmış olacağını belirtti.

Basın toplantısının ardından Sebahat Tuncel ve beraberindekiler, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) kampüsünde öğrencilerin Berkin Elvan anasına gerçekleştirdikleri fidan dikimine katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler