YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den çaylı, sigaralı provokasyon!
HDP, DBP, HDK, KJA ve DTK'dan 50 isim teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan haber alamadıklarını iddia ederek sözde açlık grevine başladı. Öcalan için açlık grevi yapan 50 kişi su, çay ve sigara keyfi yaparak provokasyona devam ediyor.
HDP'den çaylı, sigaralı provokasyon!
05 Eylül 2016 / 17:22 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 17:31

Terör örgütü PKK'nın alçak saldırıları son dönemde artarken, bazı siyasi parti ve kuruluşlar da Güneydoğu'da provokasyon başlatmak için düğmeye bastı.

"PKK terör örgütü değildir" diyen Demirtaş'ın genel başkanı olduğu HDP ile DBP, HDK, KJA ve DTK, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan 'haber alamadıkları' bahanesiyle açlık grevine başladı.

Açlık grevine aralarında HDP'den Dilek Öcalan ve Ferhat Encü, DBP'den Sebahat Tuncel, DTK'dan Leyla Güven, İmralı Heyeti'nden Ceylan Bağrıyanık, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, Öcalan'ın avukatları Ebru Günay ve Cengiz Çiçek'in de aralarında olduğu 50 kişi katıldı.

DEMİRTAŞ'IN 'ÖCALAN' YALANI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde Almanya'da yaptığı konuşmada, Abdullah Öcalan'dan haber alamadıklarını iddia etmişti. Demirtaş daha sonra, görüşme taleplerinin karşılanmaması halinde, "İşin başka yere gideceğini" söyleyerek tehdit etmişti.

BAKANLIK: İDDİALAR ASILSIZ

"Öcalan'dan haber alamıyoruz" yalanı üzerine, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bir açıklama yaparak, "Abdullah Öcalan konusu bölücü terör örgütü tarafından sürekli istismar ediliyor ve kamuoyuna sürekli yanlış bilgiler aktarılıyor" demişti.

ÇAYLI, SİGARALI AÇLIK GREVİ!

Aralarında HDP'li vekillerin, belediye eşbaşkanların ve siyasetçilerin de olduğu 50 kişilik grup, DBP Diyarbakır İl Örgütü binasında çay, sigara ve su içerek açlık grevlerine devam ediyor.

 // Mekki
Gebersin serefsizler. ....
05 Eylül 2016 17:54
fazla aç bırakmayın. isteyene zakkum yemegi..
 // hursit dilaver
birer tabak da zıkkım verile.. garnitür olur.açlık greviymiş. erkeksen öl aslanım ki ,dava adamı olduğunu göreyim....
05 Eylül 2016 Pazartesi 17:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler