YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'de olağan kongreye doğru
HDP'de olağan kongreye doğru
02 Aralık 2015 16:03
HDP'de, tüzük değişikliğinin de yapılması planlanan ve 1 Kasım seçimi nedeniyle ertelenen 2. Büyük Olağan Kongre, 24 Ocak'ta yapılacak.

HDP'de, tüzük değişikliğinin de yapılması planlanan ve 1 Kasım seçimi nedeniyle ertelenen 2. Büyük Olağan Kongre, 24 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Daha önce 16-17 Ocak olarak belirlenen kongre tarihinin, CHP'nin 35. Olağan Kurultayı ile aynı günlere denk gelmesi nedeniyle bir hafta sonraya alındığı belirtildi.

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kongrenin 1 Kasım seçimi nedeniyle ertelendiğini hatırlattı.

Seçim sonrası yeniden başlayan kongre sürecinde 2. Olağan Büyük Kongrenin 16-17 Ocak'ta yapılmasının planlandığını bildiren Bilgen, ancak bu tarihin CHP'nin 35. Olağan Kurultayı ile aynı günlere denk gelmesi nedeniyle ileri tarihe alındığı söyledi.

16-17 Ocak tarihlerinde Ankara'da merkezi konferans gerçekleştirileceğini  belirten Bilgen, "Bu konferanstan sonra da parti yönetiminin nasıl şekilleneceği ile ilgili de tartışmalar da netleşmiş olacak. Tüzük değişikliği talepleri ortaya çıkarsa yine bu konferanslarda bir komisyon oluşturularak kongreye taşınacak" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler