YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP yine tehdit etti! Barajı geçemezsek...
HDP yine tehdit etti! Barajı geçemezsek...
27 Mayıs 2015 14:34
Pervin Buldan, HDP'nin barajı aşamaması durumunda bunu kabullenmeyeceklerini belirterek "Yeni kriz çıkar, erken seçime gidilir" dedi.

HDP Grup Başkan Vekili ve İstanbul 3’üncü Bölge milletvekili adayı Pervin Buldan, hükümetin Kobani ve Roboski’deki tutumunu unutmadıklarını, seçimden sonra olası bir koalisyonda AK Parti ile hükümette yer almayacaklarını, dışarıdan da destek vermeyeceklerini söyledi.

"Barajı aşamamamız yeni bir kriz anlamına gelir" diyen Buldan, "AK Parti adaylarının meclise gitmesini Hakkari halkı kabul etmez. Ben de etmem, Diyarakır’daki, Şırnak’taki seçmen de kabul etmez. Dolayısı ile Türkiye yeni bir kriz yaşar, hemen ardından erken seçim alır" diye konuştu.

Kabul etmeyiz

“Barajı aşmamamız yeni kriz anlamına gelecektir. Örneğin Hakkari’de 3 milletvekili çıkarır. Seçimenin yüzde 90’ı HDP’ye oy verir. Bu dönem yine HDP 3 milletvekili çıkaracak oy alır ancak barajı aşamazsa bunların yerine AKP adaylarının meclise gitmesini Hakkari halkı kabul etmez. Ben de kabul etmem. Aynı şekilde; Diyarakır’daki, Şırnak’taki seçmen de kabul etmez. Demokratik her türlü tepkisini ortaya koyabilir.

Hükümeti erken seçime zorlar

Hükümeti erken seçime zorlar. Dolayısı ile Türkiye yeni kriz yaşar, hemen ardından erken seçim alır. Biz o durumda demokratik mücadelemizi, siyasetimizi, muhalefet çalışmasını parlamento dışında yaparız. HDP kadar halkın içinde olan bir parti yoktur. Dışarıdan demokratik mücadelesini, siyasetini yapar halkın yanında yer alır.”

Hdp
 // fatih
Artık bunların maskeleri düşmüş ve kel görünmüştür. Kürt kardeşlerimiz sağduyusuyla bu hainleri sandığa gömecek ve tarih yazacaklardır. Bunları Allah a havale ediyorum. Kendi planlarının ve tuzaklarının içinde kaybolurlar inşallah... Amin...
27 Mayıs 2015 Çarşamba 17:01
 // yılmaz
Ey kürt kardeşlerim artık bu ermeni partisinin gerçek yüzünü görün ve oyunuzu haktan yana kullanın ya degilse bu vebal size günah olarak yeter....
27 Mayıs 2015 15:14
tamam buldan hanım ömrünüzde bir kere...
 // atiker
savurup salladığınız ağzınıza pelezenk ettiğiniz demokrasi barış özgürlük insan hakları sözlerine ömrünüzde bir kere saygı duyarak g.doğu halkının özgür iradesine hipotek koymadan sandık başına gitmesine izin verin insanlar kendi iradelerini sandığa yansıtsınlar o zaman görün gerçek gücünüzü ve oyunuzu ben söyleyeyimmi %3.5 buda szini gerçekte gizli gündeminizi bilen kropto ermeni oyları hdp bir taşnak ermeni partisinin bu günkü versiyonudur sizin gerçeğiniz bu bunu kürt halkıda biliyor .......
27 Mayıs 2015 Çarşamba 14:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler