YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP, terör örgütü PKK'ya toz kondurmadı
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin PKK'lı teröristlerce öldürülmesinin kınayan HDP açıklamasında PKK görmezde gelindi. Planlı bir suikast olduğu belirtilen açıklamada PKK'ya toz kondurulmadı.
HDP, terör örgütü PKK'ya toz kondurmadı
29 Kasım 2015 / 00:45 Güncelleme: 29 Kasım 2015 / 07:45

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesinin kınandığı ve lanetlendiği HDP Merkez Yürütme Kurulundan yapılan açıklamada, bir hukuk insanının, adalet ve barış için, eşitlik ve özgürlük için yılmadan mücadele eden çok değerli bir insanın yitirildiği ifade edildi.

Elçi'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerinin yer aldığı açıklamada, "Elçi'nin fikirleri ve mücadelesi ile baş edemeyen insanlık düşmanları onu öldürerek susturmayı seçtiler" görüşü savunuldu. Saldırının sorumlularının ve bunların bağlantılarının acilen ortaya çıkartılması gerektiği vurgulanan açıklamada, PKK'lı teröristler görmezden gelindi. PKK'lı teröristlerce ateş açıldığı somut olarak belirlenmiş olmasına rağmen HDP, yine PKK'ya toz kondurmadı.

HDP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Planlı bir suikastle Tahir Elçi'nin şahsında hukuk ve adalet mücadelesi hedef alındı. Hukuk ve adalet mücadelesini Tahir Elçi'nin bıraktığı yerden sürdürecek binlerce Tahir Elçi bugünden tezi yok, çalışmalarına devam edecek. Eşitlik, adalet, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesi verenleri tutuklasanız da vurdursanız da sonuç alamayacaksınız."

 

AA

şerefsizlik beleşe düştü...
 // Adem
öldüren pekaka, katil olan devlet öyle mi, hadi ordan terbiyesiz mahlukat......
29 Kasım 2015 Pazar 07:30
......!
 // Abdullah
Eğer PKK yapmışsa ve bunlarda böyle bir açıklama yapıyorsa sözün bittiği yer değil mi?...
28 Kasım 2015 23:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler