YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP söylüyor PKK uyguluyor
Hakkari Şemdinli'de AK Partili Ahmet Budak'ın bölücü terör örgütü tarafından öldürülmesi, PKK ile HDP arasındaki organik bağı bir kez daha ortaya koydu.
HDP söylüyor PKK uyguluyor
15 Eylül 2016 / 14:43 Güncelleme: 15 Eylül 2016 / 14:47

Terör uzmanları, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin Hakkari'deki 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak'ın bayram ziyaretinden dönerken hedef seçilmesinin tesadüf olmadığını belirttiler.

Uzmanlara göre, terörle iltisaklı belediye başkanlarının görevden alınmasına, söz konusu ilçelerdeki halkın kayda değer bir tepki göstermemesi, bölücü terör örgütünü ve siyasi uzantılarını çılgına çevirdi.

HDP ve PKK'nın söylem ve eylem birliği

Terör örgütünün Şemdinli'deki cinayetinin, hükümetin son icraatlarına tepki, bölge halkına da gözdağı niteliği taşıdığı vurgulandı. Cinayetin, HDP ile PKK arasındaki söylem ve eylem birliğini açıkça gösterdiği kaydedildi. Önümüzdeki süreçte de benzer eylemler yapabilirler.

Bölücü terör örgütünün ve siyasi uzantılarının, Kurban bayramın ilk gününde Van'da AK Parti İl Başkanlığı binası önündeki bombalı saldırı düzenlemelerinin ardından Şemdinli'de Budak'ı şehit ettiklerini hatırlatan yetkililer, önümüzdeki süreçte de benzer eylemler yapılabileceği uyarısında bulundular.

Çağrıları sokakta karşılık bulmadı

HDP'lilerin seçme ve seçme ve seçilme hakkından dem vurdukları bir ortamda PKK'nın açıkça AK Partilileri hedef alan saldırılar yapmasının, bölücü terör örgütü ve sempatizanlarının iki yüzlülüğünü de ortaya koyduğu ifade edildi.

Zira bu eylemler, PKK ve HDP'nin bölgede, başta AK Parti olmak üzere diğer siyasi partilerin mevcudiyetine tahammül edemediğini gösteriyor. Çağrıları sokakta karşılık bulmayan HDP ve PKK'nın, şiddet eylemleri ile halk üzerindeki tehdit ve baskısını sürdürmeye çalıştığına işaret ediliyor.

HDP zemin hazırlayacak

Terör uzmanları HDP'lilerin önümüzdeki günlerde de bu tür saldırılara zemin hazırlayacak söylemleri artırabileceklerinin altını çizdiler. Söylemlerin terör saldırılarıyla desteklenmesi neticesinde, terörle iltisaklı belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine atama yapılması uygulamasından vazgeçilmesinin, aksi taktirde PKK eylemlerinin devam edeceği biçiminde bir algı oluşturulmasının hedeflendiği belirtildi.

 

YENİ ŞAFAK

HADİ CANIM CİDDİ OLAMAZSINIZ?
 // ARSLAN
PKK söylüyor HDP uyguluyordu şimdi tam tersi oluyor yani sonuç ve amaç yine aynı bunu 30 yıldır biliyoruz bu yeni haber değil ki...

Devlet bugüne kadar ne yaptı haber budur işte...!!!!!!...
15 Eylül 2016 Perşembe 17:15
Devlet işte
 // ARSLAN
Bunların zaten terörle bağlantılı dosyaları var dokunulmazlıkta kaldırıldı neden isyan hazırlığı yapmaları için süre tanıyoruz?
Adalet geç geldikten sonra iş bitmiş olan olmuş olacak......
15 Eylül 2016 Perşembe 17:05
 // tek devlet
Allahin laneti uzerinize olsun vatan hainleri insaallah Rahman...
15 Eylül 2016 15:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler