YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP sokağa çıkmak için bildiri dağıttı
HDP sokağa çıkmak için bildiri dağıttı
31 Ekim 2014 18:40
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, HDP'nin Kobani için sokağa çıkma çağrısına ilişkin, "Biz bu kentte demokratik bir yürüyüş yapmak istiyoruz. Yarın kepenk kapatma yoktur" dedi.

Aralarında Zümrüt'ün de yer aldığı bir grup, Kobani'ye (Ayn el Arap) destek vermek amacıyla yarın yapılması planlanan yürüyüşle ilgili Sanat Sokağı'nda bildiri dağıttı.

Zümrüt, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da yarın bir yürüyüş planladıklarını söyledi. "1 Kasım Kobani ile Dayanışma Günü kapsamında dünyanın birçok yerinde yürüyüş yapılacak" diyen Zümrüt, Kobani'deki saldırıları tüm insanlığa yapılmış olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

Zümrüt, şunları kaydetti:

"IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarının 47. günündeyiz. Kent büyük bir direniş sergiledi. Bu direniş tüm dünyaya örnek olacak. IŞİD'in Kobani'de yaptığı vahşeti tüm dünya görüyor. Bu savaşın en büyük bedelini kadınlar ödedi. En büyük trajediyi kadınlar yaşadı. 1 Kasım gününü en fazla kadınların sahiplenmesi gerekiyor. Bu çeteler Şengal'de ve Kobani'de en fazla kadın ve çocukları hedef almıştır. Kobani'ye ses verelim."

Gazetecilerin, "Yarın kepenk kapatma olacak mı " sorusu üzerine Zümrüt, "Yarın kepenk kapatma yoktur. Herkes iki saatini bu yürüyüşe ayırsın" diye konuştu.

"Kamuoyunda 6-7 Ekim'de yaşanan olayların tekrar yaşanması kaygısı var. Bu yönde bir çağrınız olacak mı " sorusunu Zümrüt, "Biz bu kentte demokratik bir yürüyüş yapmak istiyoruz" şeklinde yanıtladı.

Bugüne kadar tüm yürüyüş ve mitingleri demokratik bir çerçevede yaptıklarını ifade eden Zümrüt, "Yarınki de dünya çapında bir eylem, demokratik bir yürüyüş" dedi.

Zümrüt, yarınki yürüyüşün Koşuyolu Parkı'ndan Şeyh Sait Maydanı'na kadar yapılacağını ifade ederek, basın açıklamasının ardından dağılacaklarını sözlerine ekledi.

bırakın.
 // ahmet şeker
ALLAH aşkına siz bir şey yapamıyorsunuz.işidi bırakın.şunların kökünü kazısın. işidi sevmem ama .helal olsun hiç olmazsa pkk nın kökünü kazıyor.sizde köpek beslergibi besliyorsunuz. helal olsun işit ...
01 Kasım 2014 Cumartesi 00:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler