YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP siyasi parti gibi davranmıyor
Bir televizyon programına konuk olan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan’ı Kobani provokasyonu, çözüm süreci ve sınırda yaşanan gelişmeler ile koalisyon güçlerinin IŞİD operasyonu değerlendirdi.
HDP siyasi parti gibi davranmıyor
16 Ekim 2014 / 21:54 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 22:02

Çözüm sürecinin mutlak suretle devam etmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Ocaktan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Sokağa çıkın "çağrısını eleştirerek, "HDP siyasi parti gibi davranmıyor" dedi.

HDP siyasi parti gibi davranmıyor

Kobani provokasyonu ve çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ocaktan, "İki yıldır devam eden sürecin yarısına gedik. Çözüm süreci mutlaka devam etmeli "dedi. 

Süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oynadığı role dikkat çeken Ocaktan, "Çözüm süreci başladığı günden bu yana insanlar ikna oldular. İlk defa bir lider Erdoğan elini taşın altında koydu ve toplumu barış sağlanacağına dair ikna etti" diye konuştu. 

Kobani provokasyonu öncesi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Sokağa çıkın "çağrısını eleştiren Ocaktan, "HDP bugüne kadar şiddetin ve silahın gölgesinde siyaset yapmaya alıştığı için, bir siyasi parti gibi davranamıyor" ifadesini kullandı. 

 

AHABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler