YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP şimdi de provokasyona sarıldı
HDP şimdi de provokasyona sarıldı
18 Mayıs 2015 15:14
Bu sabah Mersin HDP İl Başkanlığı ve Adana HDP Seyhan İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu binalarda patlamalar meydana geldi.

Patlamaların ardından HDP, haddini aşan bir yazılı açıklamada bulunarak "Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir" dedi. HDP'nin seçime günler kala provokasyona başlaması dikkatlerden kaçmadı.
 
HDP'nin Mersin İl Başkanlığı ve Adana Seyhan İlçe Başkanlığı'nda meydana gelen patlamaların ardından HDP'den yazılı açıklama yapıldı. HDP, saldırılardan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan ve AK Parti Hükümeti'ni sorumlu tutarak provokasyona başladığını açıkça ortaya koydu.

İşte HDP'nin resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklama:

7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partimize yönelik saldırılar da artıyor. Bugüne kadar Genel Merkezimiz dahil olmak üzere yaklaşık 60 noktada parti binalarımız, araçlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz saldırıya uğradı. Bu sabah Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırılar da işin hangi boyuta geldiğini gösteriyor. Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır.

Siyasi iktidar destekli karanlık güçler devreye sokularak partimizin gelişmesi ve seçim çalışmaları engellenmek isteniyor. Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir. Her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin'de almıştır.

Şu bilinsin ki, hiçbir güç HDP'nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. 'Yeni Yaşam' ve 'Büyük İnsanlık' çağrılarımız Türkiye'nin dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor.
Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırıları nefretle kınıyor, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasını bekliyoruz.

tuzakları kendileri
 // efsane13
bunlarin yaptiği ayni ikiz kuleleri yikıp kendi halkinı öldurecek kadar adilesip sırf orta doguya girmek icin bahanesi bende mersindeyim ne tesadufya ayni anda adana ve mersin hemde baskanlarinin mersine gelecegi gun kendiletini magdur gosterip oy pesinde eger kurtlerde biraz akil ve seref varsa bu oyunu gorurler ve seçimlerde hadlerini bildirirler uyan turkiye uyan...
18 Mayıs 2015 23:14
 // akp
Oyun oyun kensin pisir kendinye...
18 Mayıs 2015 16:43
İŞ SANA HDP
 // metin2735
ŞİMDİK BUNLARA BİR DESTEK MHP DEN GELİR BEKLEYİN.BUNLARIN AMACI BUYDU KENDİLERİ YAPTIRDI BU İŞİ.NASIL ETSEKTE ÜLKEYİ KARIŞTIRSAK DİYE UĞRAŞIYORLAR.BARAJIN ALTINDA KALIP BOĞULACAKLAR İNŞALLAH....
18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler