YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP öz yönetim için mitinglere başlıyor!
HDP öz yönetim için mitinglere başlıyor!
04 Ocak 2016 15:11
HDP, "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla yapacağı mitinglere hazırlanıyor. HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, mitinglerin MYK toplantısında netleştirileceğini ifade etti.

DTK bildirgesinin ardından öz yönetim ve özerklik çalışmalarını yürüten HDP, önümüzdeki günlerde "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla mitingler gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

HDP yönetimi, 24 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongre öncesinde batı illerinde "öz yönetim" ve "özerklik" temalı halk toplantıları, çalıştaylar ve konferanslar düzenleme kararı aldı.

Toplantıların yanı sıra önümüzdeki haftalarda HDP'nin çağrısı ile batı illerinde bulunan HDP bileşenlerinin terör olayları nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen illere büyük yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşün tarihi ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

"GÜNDEMDE NE VARSA O TARTIŞILACAK"

HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, HDP'nin genel kongresinin 24 Ocak'ta yapılacağını hatırlattı.

Kongre öncesinde HDP'nin bileşenleri ile yapacağı konferansa ilişkin bilgi veren Bilgen, konferans gündeminde DTK bildirgesinde yer alan "öz yönetim" ve "özerkliğin" de yer alacağını söyledi. Bilgen, "Türkiye için genel projemiz demokratikleşmedir. Dolayısıyla bu demokratikleşmenin nasıl olabileceğine dair gündemde ne varsa bunlar tartışılacak" dedi.

"ÖZ YÖNETİMLER VE DEMOKRATİK TÜRKİYE"

Bilgen, "öz yönetime" ilişkin HDP'nin "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla mitingler gerçekleştireceğini, mitinglerin programının ve tarihinin ise bugün yapılacak HDP MYK toplantısında netleştirileceğini söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler