YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP milletvekili adayı koruma talebinde bulundu
HDP milletvekili adayı koruma talebinde bulundu
29 Nisan 2015 21:54
HDP Rize 2. sıra milletvekili adayı Karafazlı Kurşun, kendisi ve ailesini hedef gösterdikleri iddasıyla bazı akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunarak koruma talep etti.

HDP Rize 2. sıra milletvekili adayı Selda Karafazlı Kurşun, babası Gençağa Karafazlı ile Rize Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu.

Savcılıktan koruma talebinde de bulunan Kurşun, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, adaylık sürecine başladığı dönemden itibaren sosyal medya ve telefonuna gelen tehditler olduğunu belirterek, bunları çok ciddiye almadıklarını söyledi.

Geri adım atmalarının söz konusu olmadığını belirten Kurşun, "HDP yasal bir parti ve ben de 2. sıra milletvekili adayıyım. Yasal bir partiyi terör örgütü gibi gösteren ve beni de terör örgütü üyesi gibi göstermeye çalışan, aynı soyadı taşıdığı bir kaç kişinin açıklaması beni derinden yaraladı. Maalesef süreç bu konuma geldi" dedi.

Karafazlı Kurşun'un babası Gençağa Karafazlı da söz konusu basın toplantısında hedef gösterme ve tahriği olduğunu belirterek, sosyal medya üzerinden de çeşitli tehditlerin sürdüğünü söyledi.

Bazı kesimlerin "provokasyon girişimi" yapmaya çalıştığını savunan Karafazlı, "Açıklama yapan kişilerin bir araya gelerek böyle cümle kurma ve açıklama yapma yetenekleri yok. Gelinen nokta bir provokasyon olduğunu gösteriyor. Sosyal medyadaki tepkiler, provokasyon olduğunu ortaya koyuyor. Cumhuriyet savcılığına gelerek suç duyurusunda bulunduk ve aile olarak koruma talep ettik" diye konuştu.

Rize'de Selda Karafazlı Kurşun'un HDP'den Rize 2. sıra milletvekili adaylığının açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen bazı yakınları, Kurşun'u akrabalıktan çıkardıklarını açıklamıştı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler