YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP lideri Demirtaş'tan baraj tehdidi!
Selahattin Demirtaş 7 Haziran seçimlerinde barajı geçememeleri durumunda sivil itaatsizlik başlatacaklarını açıkladı.
HDP lideri Demirtaş'tan baraj tehdidi!
01 Mayıs 2015 / 01:36 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 08:31

CNN TÜRK'te "Ne Oluyor?" programında Şirin Payzın'ın konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, barajı geçememeleri durumunda sivil itaatsizlik başlatacaklarını söyleyerek, tehdit gibi açıklamalarda bulundu.

dmr-003.jpg

7 Haziran seçimlerinde yüzde 10 barajını geçememeleri halinde sivil itaatsizlik başlatacaklarını söyleyen Demirtaş, “Seçim barajı düşürülsün diye ortalığa döküleceğiz. Baraj altında kalırsak sivil direnişle hakkaniyetli seçim olmadı diye erken seçime zorlarız.” dedi.

Barajı aşamamaları halinde PKK’nın ne yapacağını bilemeyeceğini söyleyen Demirtaş, “Şiddet olaylarına engel olmaya çalışırız, bence başarılı oluruz da.” diye ekledi.

kb-001.jpg

Konuyla ilgili son olarak Demirtaş, “Yüzde 40 oy alalım ülkeye huzur getirelim demiyoruz, huzurlu olmak için yüzde 10 oy verin yeter diyoruz.” derken, bu sözleri sosyal medyada “açık tehdit” olarak yorumlandı.

Devamlı terör diliyle konuşmayın...!!!
 // Muhafız
Sizin gibiler önce Yasin Börü gibi insanları acımasızca katlettirirsiniz, sonra utanmadan, sıkılmadan Kürt halkından oy istemeye kalkarsınız, bunlar yetmiyor birde Dersim'de Kürtleri katleden CHP'lilerle utanmadan koalisyon hükümeti kurmaya kalkıyorlar...!!! Bunlarmı Kürt halkını temsil edecekler???!!!...
01 Mayıs 2015 Cuma 23:25
 // bikan
Elizdengeleni ardiniza koymayin bi getiriniz yok zararinizda dunyalar kadar artik yrter siktiniz sizlerden igreniyorum adam olun yeter tehditlerle bizi yildiracaginizimi saniyorsunuz sen 5 M geride 75 m var selo unutma...
01 Mayıs 2015 11:56
 // mhp
Elinden geleni ardına koyma selo...
01 Mayıs 2015 11:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler